PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Z Wrocławia nad morze. Firma szuka 100 nowych informatyków
Z Wrocławia nad morze. Firma szuka 100 nowych informatyków
Trójmiejski oddział wrocławskiej firmy PGS Software przeprowadził się do nowej siedziby w biurowcu Tryton Business. Pracowników jest 50, ale wrocławianie planują do końca roku powiększyć zespół programistów w Gdańsku o kolejnych sto osób. 15 marca 2016 r. organizują drzwi otwarte - do wybranych specjalistów IT wysłali nawet imienne zaproszenia.

Paweł Krzywniak, szef gdańskiego biura PGS Software.
Paweł Krzywniak, szef gdańskiego biura PGS Software.
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Firma PGS Software otworzyła swoje biuro w Gdańsku w 2014 r., zatrudniając na początku zaledwie kilku pracowników. Dziś w tutejszym oddziale pracuje blisko 50 osób (pozostałe 350 we Wrocławiu i Rzeszowie).

- Gdańsk ma dla nas obecnie największy priorytet jeśli chodzi o zatrudnienie, chcemy “zaludnić” nasze gdańskie biuro, by móc w całości przekazywać do niego duże, kilkunastoosobowe projekty. Jesteśmy zadowoleni z tutejszego zespołu, dlatego postanowiliśmy się dalej rozwijać w Trójmieście - mówi Paweł Gurgul, prezes zarządu i współzałożyciel PGS Software. - Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że plan zatrudnienia stu osób może nie dojść do skutku tak szybko, jak byśmy chcieli. Trzeba patrzeć realistycznie, o pracownika na rynku IT jest dziś tak samo trudno w Gdańsku, jak i we Wrocławiu - zaznacza Gurgul.

Firma najpilniej potrzebuje testerów i starszych programistów (w rocznych planach jest również rekrutacja na stanowiska juniorskie).

Paweł Gurgul, prezes zarządu PGS Software.
Paweł Gurgul, prezes zarządu PGS Software.
materiały prasowe


Wysokie płace i dodatkowe benefity dla informatyków, zwłaszcza tych doświadczonych to już standard w branży. Czym zatem wrocławianie zamierzają skusić gdańszczan?

- Prowadzimy jednocześnie wiele zróżnicowanych pod względem technologicznym projektów i to jest nasz znak rozpoznawczy na rynku - twierdzi Paweł Gurgul. - Nasi pracownicy mają dzięki temu szansę rozwijać się w różnych kierunkach, zmieniając projekty w ramach pracy w naszej firmie.

Z myślą o potencjalnych pracownikach wrocławianie połączyli oficjalne uruchomienie biura z Drzwiami Otwartymi. Impreza rozpocznie się 15 marca 2016 r. o godz. 17 w siedzibie firmy. Żeby wziąć w niej udział wystarczy się zarejestrować, więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej PGS Software.

Firma PGS Software powstała w 2005 roku. Zajmuje się dostarczaniem oprogramowania i rozwiązań IT dla klientów z całego świata. W ciągu 10 lat zrealizowała ponad tysiąc projektów dla 250 firm.


Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze
Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze