Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Z Kalifornii na Pomorze: grupa KoЯn zagra na Festiwalu Legend Rocka

Przyjazd KoЯn otwiera nowy rozdział Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty k. Słupska (130 km od Gdańska). Dotąd nie grały tam grupy, które debiutowały po 1990 r. - Lista wielkich wykonawców z lat ‘60 i ‘70, którzy u nas jeszcze nie gościli jest już bardzo krótka - mówi Mirosław Wawrowski, twórca festiwalu. - Dlatego sięgamy po następne pokolenie. KoЯn jest gwiazdą pierwszej wielkości, mam więc poczucie że zaczynamy dobrze.

Z Kalifornii na Pomorze: grupa KoЯn zagra na Festiwalu Legend Rocka
A
A
data publikacji: 07 marca 2017 r.

KoЯn w aktualnym składzie
KoЯn w aktualnym składzie
KoЯn

Koncert zaplanowano na 15 sierpnia 2017 r., w ramach 11. edycji Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. KoЯn to amerykańska grupa grająca tzw. nu-metal, który opisywany jest jako metal alternatywny, który łączy elementy heavy metalu z elementami innych gatunków, takich jak hip-hop, funk i grunge. Zespół sprzedał na całym świecie blisko 50 mln płyt, z czego mniej więcej co trzeci krążek był kupowany w USA. To znakomity wynik, świadczący o wielkiej popularności, mimo że KoЯn porusza w swoich utworach niezbyt przyjemne tematy gwałtu, przemocy, krzywdy, zła i problemów psychicznych. Autorem tekstów jest wokalista Jonathan Davis, dla którego twórczość stała się rodzajem psychoterapii. Davies utrzymuje, że jako dziecko był wykorzystany seksualnie przez mężczyznę: “Poszedłem do rodziców i powiedziałem im o tym. Myśleli że kłamię, żartuję sobie, że coś takiego przydarzyło się ich synowi”.

Oficjalna strona grupy - TUTAJ

Zespół jest dwukrotnym laureatem nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego Grammy. Powstał w Kalifornii w 1993 r. Aktualny skład grupy tworzą - gitarzyści James „Munky” Shaffer i Brian „Head” Welch, basista Reginald „Fieldy” Arvizu, perkusista Ray Luzier i charyzmatyczny wokalista Jonathan „JDevil” Davis.

KoЯn zadebiutował albumem o tej samej nazwie pod koniec 1994 r. Płyta zwróciła uwagę fanów agresywną, oryginalną mieszanką metalu z rapem oraz mrocznymi i bardzo zaangażowanymi w kwestie społeczne tekstami Davisa. Niezwykle dynamiczne i widowiskowe koncert zyskały natychmiastowy rozgłos, a częste trasy pozwoliły na podbicie wszystkich rynków świata. Album został pozytywnie oceniony przez krytyków w USA i mimo skromnej promocji osiągnął status multiplatynowej płyty.

Spośród 12 nagranych dotąd płyt zespołu - osiem ma status platynowych. Wszystkie ich albumy znalazły się w Top 10 najbardziej prestiżowej listy „Top 200” amerykańskiego tygodnika Billboard. Najwyżej cenione są: “Life Is Peachy”, “Follow The Leader” czy “Untouchables”.

Bilety na koncert są już w sprzedaży za pośrednictwem portalu ticketpro.pl.

KoЯn to czwarta już muzyczna gwiazda, która weźmie udział w tegorocznej edycji Festiwalu Legend Rocka. Wcześniej organizatorzy zapowiedzieli przyjazd muzyków Electric Light Orchestra, Yes i Patti Smith z zespołem.

Czytaj:

Śpiewała na noblu dla Dylana, teraz czas odwiedzić Pomorze: Patti Smith zagra latem w Dolinie Charlotty

Gratka dla fanów muzyki rockowej: liderzy legendarnej grupy Yes zagrają latem w Dolinie Charlotty

-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl