PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Z Gdańska do Kijowa - samoloty polecą bezpieczną trasą

Z Gdańska do Kijowa - samoloty polecą bezpieczną trasą
Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie uruchamia połączenie z Kijowem na Ukrainie. Pierwsze loty już w sierpniu, a trasa przebiegać będzie z dala od terenów kontrolowanych przez rosyjskich separatystów. W planach - połączenia z Chinami i Japonią.

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy rozwija się z roku na rok i bije kolejne rekordy. Do od stycznia do grudnia 2016 r. ma przekroczyć próg 4 mln pasażerów!

Połączenie lotnicze Gdańsk - Kijów Żuljany będzie obsługiwane przez tanie linie Wizz Air. Przewoźnik właśnie to ogłosił. Ceny biletów do stolicy Ukrainy od 79 złotych w jedną stronę. Pierwszy lot już 2 sierpnia, a później dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i sobotę. Z Gdańska wylot o godz. 4 rano, a na lotnisku w Kijowie będziemy o 5.45. W drogę powrotną samolot wystartuje o godz. 6.15, a na lotnisku im. Lecha Wałęsy wyląduje o 7.55.

- Oczywiście, że wszystkie loty będą się odbywały bezpiecznymi korytarzami i nie ma mowy o tym, żeby te samoloty latały nad terytoriami uznanymi za niebezpieczne - mówi rzecznik lotniska im. Lecha Wałęsy Michał Dargacz. - Cieszymy się, że w kwestii lotów na Ukrainę zaczynamy wyprzedzać konkurencję w Polsce.

Wcześniej, bo już 25 czerwca, mają ruszyć loty z Gdańska do Iwano-Frankiwska, także na Ukrainie (podaje serwis latajzgdanska.pl). Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu: we wtorki oraz soboty i potrwają 90 minut. Obsłuży je przewoźnik Ukraine International Airport. Samolot ma startować z Iwano-Frankowska o godzinie 21:55, w Gdańsku wyląduje o 22:30. Rejs powrotny o godz. 23:30, na Ukrainie spodziewany jest o godzinie drugiej w nocy czasu lokalnego. Połączenie obsługiwać będzie boeing 737, który na pokład zabrać może 123 pasażerów.

Wiadomo, że takie połączenia powstają głównie ze względu na Ukraińców szukających na Pomorzu, czy ogólnie w Polsce, pracy. Ale to także szansa dla Polaków, by odwiedzić Ukrainę - zwłaszcza jej piękną stolicę.

Szefowie gdańskiego lotniska myślą także o dalszych lotach: Ukraina, Białoruś, Rosja, a później nawet Chiny i Japonia. Te dwa ostatnie kraje to jednak perspektywa kilku lat.

W tym roku lotnisko w Gdańsku ma pobić rekord obsłużonych pasażerów. Do grudnia mają ich być cztery miliony!


Sebastian Łupakwww.gdansk.plsebastian.lupak@gdansk.pl
Sebastian Łupak - najnowsze
Sebastian Łupakwww.gdansk.plsebastian.lupak@gdansk.pl
Sebastian Łupak - najnowsze