Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

XIV Jarmark Wileński. Oto są litewskie przysmaki [FOTOGALERIA]

Cepeliny, bliny, kindziuk – to tylko niektóre z litewskich przysmaków, które dostępne będą na Targu Węglowym do niedzieli, 10 września. Wszystko za sprawą trwającego festiwalu "Wilno w Gdańsku", którego jarmark jest nieodłączną częścią.

XIV Jarmark Wileński. Oto są litewskie przysmaki [FOTOGALERIA]
A
A
data publikacji: 08 września 2017 r.

Jarmark Wileński 2017 w Gdańsku
Jarmark Wileński 2017 w Gdańsku
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

W sobotę jarmark będzie czynny w godzinach 12.00 – 20.00. W niedzielę, 10.00 - 20.00. Większość przybyłych ludzi, mówi wprost, że smaki, które tam możemy nabyć, są nie do podrobienia. Przez ten weekend nie warto liczyć kalorii, bo takiej słoniny, kiełbas i serów, w Gdańsku na co dzień nie zjemy. Zajrzeliśmy do siatek wypełnionych zakupami i wiemy na pewno, że u wielu osób w najbliższych dniach szykuje niezła wyżerka. Tak będzie m.in. u gdańskiego radnego – Marka Bumblisa.


Jarmark Wileński to jednak nie tylko jedzenie. To też spotkanie z litewskim rzemiosłem i sztuką. Biżuteria, oryginalne koce, damskie pledy, rękawiczki czy czapki – uszatki, te rzeczy cieszą się zainteresowaniem kobiet. Gdy panie będą przeglądać zawartość stoisk, panowie mogą napić się litewskiego piwa i oddać się przyjemnościom innego rodzaju. Na Targu Węglowym przygotowano scenę z której przez cały weekend brzmieć będą głosy litewskich muzyków.

Szczegółowy program znajdziesz na www.wilnowgdansku.pl

Organizatorzy Festiwalu Wilno w Gdańsku 2017: Miasto Gdańsk, Miasto Wilno, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdański Archipelag Kultury, Agencja WP ART MUSIC.-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora