PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wzgórze Mickiewicza, Matarnia. W sobotę i niedzielę wybierz się na dzielnicowe festyny

Wzgórze Mickiewicza, Matarnia. W sobotę i niedzielę wybierz się na dzielnicowe festyny
Upalna, wręcz wakacyjna pogoda, jaka szykuje się w ten weekend, zachęca do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jeżeli nie planujecie spędzić tych dni na plaży, szukacie atrakcji dla swoich dzieci, warto skorzystać z propozycji rad dzielnic w Matarni i na Wzgórzu Mickiewicza.
W ten weekend szykują się dwa festyny dzielnicowe
W ten weekend szykują się dwa festyny dzielnicowe
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Sobota

Pełen atrakcji dzień zapowiada się w Klukowie, które znajduje się w granicach Matarni. 19 czerwca dzielnicową zabawę zaplanowano na boisku KS Klukowo, które znajduje się obok hal tenisowych przy ul. Radarowej, w godz. 10 - 14. W programie m.in. dzielnicowa impreza na orientację z Harpusiem, pokazy dyscyplin sportowych, występy wokalno-taneczne i mecze o puchar dyrektora szkoły. Będą też rodzinne konkurencje sprawnościowe i animacje dla dzieci. Zaplanowano też pokaz eksperymentów oraz wyrobów rzemieślniczych. Na miejscu zorganizowana zostanie strefa piknikowa (warto zabrać własne koce) oraz strefa aqua. Nie zabraknie też przekąsek z kuchni regionalnej oraz włoskiej.

Na rodzinny festyn zaprasza Rada Dzielnicy Matarnia, Rada Rodziców przy SP nr 82 oraz społeczność szkolna.

 

Niedziela

20 czerwca zaplanowano festyn rodzinny w kameralnej dzielnicy Wzgórze Mickiewicza, u zbiegu ulic Wojskiego i Soplicy. Odbędzie się on w godz. 12 - 16. W ramach atrakcji pojawią się dmuchańce dla dzieci. Zorganizowany zostanie także turniej ping-ponga, zabawy taneczne, będą też gry i konkursy prowadzone przez animatorów. Chętni będą mieli okazję wziąć udział w szkoleniu z ratownictwa medycznego z wykorzystaniem defibrylatora AED. Dobra zabawa nie mogłaby się odbyć bez lodów, popcornu czy tortu, dlatego tych na pewno na niedzielnym festynie nie zabraknie. Będą też przekąski z grilla.

Na wydarzenie zaprasza Rada Dzielnicy Wzgórze Mickiewicza.

Ważna informacja dla mieszkańców dzielnicy: na czas festynu zamknięta zostanie dla ruchu kołowego ul. Soplicy, na odcinku około 270 metrów, od skrzyżowania z ul. Wojskiego.

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl