PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wyszukiwarka bazy aktów własnych. Uchwały i zarządzenia na wyciągnięcie ręki

Wyszukiwarka bazy aktów własnych. Uchwały i zarządzenia na wyciągnięcie ręki
Przejrzysta, prosta w obsłudze i niezwykle praktyczna wyszukiwarka bazy aktów własnych dostępna jest od 1 stycznia 2020 w biuletynie Informacji Publicznej na stronie www.gdansk.pl. Dzięki nowemu rozwiązaniu, szybko odnajdziemy interesujące nas zarządzenia lub uchwały bez konieczności wpisywania numerów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Gerd Altmann / Pixabay / www.gdansk.pl

Nowa wyszukiwarka to duże ułatwienie dla wszystkich tych, którzy chcą szybko odnaleźć uchwały Rady Miasta Gdańska lub zarządzenia Prezydenta Miasta Gdańska, a nie znają ich tytułu, numeru czy dokładnej daty podpisania dokumentu. Takich właśnie danych należało użyć na działającej do tej pory platformie. Teraz wystarczy wpisać np. nazwę interesującej nas ulicy i już po chwili wyświetli się pełny spis aktów prawnych, w których ta nazwa się pojawia. To bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza że dokumenty dostępne są jako pliki ZIPX, a nie jak było do tej pory, jako skany zapisane w PDF. ZIPX to specjalny, plikowy format zapisu dokumentów elektronicznych zawierających akty prawne. Dzięki takiemu zapisowi, bez problemu można skopiować tekst, który stanowi treść interesującego nas dokumentu.

Oprócz wspomnianych udogodnień, nowa strona wyszukiwania wyróżnia się przejrzystością, a poruszanie się po niej nie powinno sprawić kłopotu nawet internetowym laikom. Najważniejszą częścią nowej platformy jest panel wyszukiwania. Użytkownicy mają dostęp do szybkiej i prostej w obsłudze wyszukiwarki kontekstowej. Po lewej stronie ekranu znajdziemy zakładki, dzięki którym możemy filtrować zbiory. Możemy wybrać uchwały Rady Miasta Gdańska, zarządzania Prezydenta Miasta Gdańska lub inne akty prawne. Z prawej strony pojawia się lista interesujących nas dokumentów. Zarówno sposób wyświetlania listy jak i sortowanie jej elementów możemy dostosować do swoich preferencji. Stwarza to wiele możliwości prezentacji poszukiwanych treści, a obsługa tych funkcji jest bardzo intuicyjna.

Nowością jest też możliwość monitorowania poszczególnych aktów prawnych bezpośrednio w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego.

Aby skorzystać z nowej wyszukiwarki bazy aktów własnych trzeba, po kliknięciu ikonki „BIP” w prawym górnym rogu strony www.gdansk.pl, przejść do zakładki „prawo lokalne” lub skorzystać z linku: https://bip.gdansk.pl/prawo-lokalne.

Dotychczasowa wersja wyszukiwania nadal będzie funkcjonowała na tej samej stronie pod nowym panelem, jako archiwalna wyszukiwarka.


KLIKNIJ W GRAFIKĘ, ABY WEJŚĆ DO WYSZUKIWARKI BAZY AKTÓW WŁASNYCH

baza aktow skan

oprac. WG

 

Jędrzej SieliwończykUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjedrzej.sieliwonczyk@gdansk.gda.pl
Jędrzej Sieliwończyk - najnowsze
Jędrzej SieliwończykUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjedrzej.sieliwonczyk@gdansk.gda.pl
Jędrzej Sieliwończyk - najnowsze