PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wyspa Sobieszewska zaprasza na kajakowy piknik rodzinny - w najbliższą niedzielę PROGRAM

Wyspa Sobieszewska zaprasza na kajakowy piknik rodzinny - w najbliższą niedzielę PROGRAM
Kajakowa przygoda, pływanie na deskach SUP, ognisko, gry terenowe i konkurencje żeglarskie, konkursy wiedzy o Wyspie Sobieszewskiej - to atrakcje przygotowane na rodzinny piknik, który odbędzie się w niedzielę, 5 września w godz. 10.00 - 15.00 w nowym miejscu rekreacji na Wyspie Sobieszewskiej - przy przystani kajakowej na Kanale Młynówka.
To ważne - ta impreza ma charakter rodzinny, nie chodzi o bicie rekordów. Nz. Cross Kajakowy 2020
To ważne - ta impreza ma charakter rodzinny, nie chodzi o bicie rekordów. Nz. Cross Kajakowy 2020
Kamil Jasiński

 

Przystań kajakowa Młynówka to nowe miejsce wypoczynku na Wyspie Sobieszewskiej.

- By pokazać przystań Młynówka, zachęcić mieszkańców Gdańska do korzystania z oferty kajakowej i zwiedzania Wyspy Sobieszewskiej od strony wody, wspólnie z partnerami przygotowaliśmy rodzinny piknik w tej nowej lokalizacji turystycznej. Osoby, które chcą spróbować swoich sił w rekreacyjnym rajdzie kajakowym zachęcamy do rejestracji na wydarzenie Kajakowa Przygoda, a wszystkich, którzy chcą najpierw sprawdzić, jak wygląda nowe miejsce i spędzić rodzinnie czas na grach terenowych i żeglarskich zabawach z harcerzami i harcerkami, na piknik przy przystani – mówi Łukasz Kłos, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UMG.

 

Piknikowe atrakcje

W imprezę włącza się Gdański Ośrodek Sportu, na którego stoisku będzie można bezpłatnie wypożyczyć deski SUP i spróbować swoich sił w coraz popularniejszym wiosłowaniu na stojąco. Osoby, które chcą skorzystać z SUP-ów, powinny wziąć ze sobą ubrania na przebranie oraz stroje do pływania. GOS zapewnia również opiekę ratownika.

Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej zaprosi uczestników, którzy będą chcieli sprawdzić swoją wiedzę o Wyspie Sobieszewskiej, do konkursów wiedzy o dzielnicy. W planie także ognisko z kiełbaskami, które zapewni organizator. Warto przynieść też swoje przekąski, czy koce piknikowe.

Udział we wszystkich aktywnościach jest bezpłatny.

 

Uczestnicy sobieszewskiego crossu mają zapewnione piękne widoki
Uczestnicy sobieszewskiego crossu mają zapewnione piękne widoki
Kamil Jasiński

 

Program pikniku rodzinnego

Lokalizacja: Wyspa Sobieszewska, ul. Przegalińska (na wysokości boiska do piłki nożnej), przystań kajakowa na Kanale Młynówka

9.00 – 15.00 Kajakowa Przygoda – rekreacyjny rajd kajakowy organizowany przez Fundację Family Challenge. Start i meta zawodów: przystań kajakowa. Zapisy i informacje: na stronie Aktywnie na Wyspie.

10.00 - 15.00 Gry terenowe i konkurencje żeglarskie z harcerzami i harcerkami z Chorągwi Gdańskiej ZHP

  • wielkoformatowe gry: Twister, Wyspa Skarbów
  • gra terenowa Poszukiwanie skarbu
  • regaty łódek origami
  • warsztaty wyplatania żeglarskich bransoletek
  • bieg Jungów (rzut rzutką ratowniczą, rzut kotwicą, nauka/wiązanie żeglarskich węzłów, poznanie nazw żeglarskiego osprzętu)
  • malowanie wielkoformatowej pocztówki upamiętniającej piknik
  • nauka żeglarskich tańców
  • turniej piłki nożnej z wykorzystaniem Bubball (dmuchanych kul, w które ubrani będą uczestnicy zawodów)

10.00 - 15.00 Bezpłatna wypożyczalnia desek SUP Gdańskiego Ośrodka Sportu

 

Nowa przystań

Młynówka to nowa lokalizacja na kajakowej mapie gdańskich szlaków kajakowych. Na jej wyposażenie składają się: pomost z trapami zejściowymi, suszarki i stojaki na kajaki, miejsce ogniskowe, ławki, kosze na śmieci. Przystań na Wyspie Sobieszewskiej to jedna z sześciu przystani w Gdańsku, które powstały w ramach programu Pomorskie Szlaki Kajakowe współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Joanna BieganowskaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjoanna.bieganowska@gdansk.gda.pl
Joanna Bieganowska - najnowsze
Joanna BieganowskaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjoanna.bieganowska@gdansk.gda.pl
Joanna Bieganowska - najnowsze