PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wypracuj Przyszłość – całoroczne staże dla absolwentów szkół średnich i uczelni

Wypracuj Przyszłość – całoroczne staże dla absolwentów szkół średnich i uczelni
Rozpoczęła się kolejna, VII odsłona projektu Wypracuj Przyszłość. Program przygotowało Miasto Gdańsk z myślą o osobach, które chcą zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe, a także dla przedsiębiorców poszukujących stażystów lub nowych pracowników. Startująca właśnie edycja potrwa do 30 września 2022 roku.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
1192-625 (2)
 

Wypracuj Przyszłość to projekt zawodowych staży całorocznych, realizowany przez Urząd Miejski w Gdańsku. Organizatorem jest Referat Wspierania i Rozwoju Przedsiębiorczości UM w Gdańsku Wydział Polityki Gospodarczej.

Jego celem jest pomoc uczniom ostatnich klas techników i ich absolwentom oraz studentom i absolwentom uczelni wyższych w zdobyciu doświadczenia zawodowego, ułatwiającego im znalezienie pierwszej pracy i pozostanie na lokalnym rynku pracy. Projekt wspiera również firmy, organizacje pozarządowe i inne instytucje w poszukiwaniu stażystów oraz nowych pracowników.

Dla stażystów i fundatorów

Do projektu można przyłączyć się w każdym momencie jego trwania, a staże mogą być realizowane w okresie całego roku. Fundator samodzielnie określa czas oraz formę zatrudnienia stażysty, przy czym zgodnie z regulaminem projektu okres trwania stażu to minimum jeden miesiąc, w wymiarze co najmniej 100 godzin. Kwota minimalnego wynagrodzenia za godzinę pracy nie może być niższa niż ustawowa minimalna stawka za 1 godzinę pracy.

Aby zostać uczestnikiem projektu, wystarczy zarejestrować swoje zgłoszenie na stronie projektu, a następnie wybrać oferty stażu. Uczestnik otrzymuje możliwość zarejestrowania się równocześnie do maksymalnie 3 firm, w odpowiedzi na 3 różne oferty.

Przedsiębiorców, firmy i instytucje zainteresowane udziałem w projekcie, zapraszamy do wypełnienia deklaracji uczestnictwa (dostępnej na stronie projektu) i przesłania jej wraz z logo firmy na adres: wypracujprzyszlosc@gdansk.gda.pl .

W nowej, rozpoczynającej się edycji, szczególną uwagę zwracamy na możliwość realizacji stażu w trybie online, a także hybrydowym, podczas którego jego uczestnicy będą mogli łączyć pracę na miejscu w firmie u Fundatora z pracą zdalną. 

Więcej informacji w zakładce o projekcie i regulamin.

oprac. AU

Jędrzej SieliwończykUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjedrzej.sieliwonczyk@gdansk.gda.pl
Jędrzej Sieliwończyk - najnowsze
Jędrzej SieliwończykUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjedrzej.sieliwonczyk@gdansk.gda.pl
Jędrzej Sieliwończyk - najnowsze