PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Tragiczny wypadek z udziałem autobusu na ul. Spacerowej w Gdańsku. Jedna osoba zginęła

Tragiczny wypadek z udziałem autobusu na ul. Spacerowej w Gdańsku. Jedna osoba zginęła
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło ok. godziny 20-tej na ul. Spacerowej w Gdańsku. Zderzył się tam autobus komunikacji miejskiej z samochodem osobowym. Zginęła jedna osoba, a druga w stanie ciężkim odwieziona została do szpitala.


Jak poinformował nas dyżurny z wydziału koordynacji ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku na ulicy Spacerowej w Gdańsku zderzyły się autobus komunikacji miejskiej z samochodem osobowym. O godzinie 20.12 na miejscu wypadku pojawili się ratownicy PSP. Dwie poszkodowane osoby podróżowały samochodem osobowym. Jedna zmarła na miejscu, druga w stanie ciężkim przewieziona została do szpitala. Pasażerom autobusu nic się nie stało. Autobus, który brał udział w wypadku na ul. Spacerowej jechał z Gdyni do Gdańska Oliwy. Na pokładzie było 10 pasażerów. Wszyscy pasażerowie opuścili pojazd o własnych siłach. W ich ewakuacji pomagał kierowca autobusu.  

Na miejscu pracowało 7 zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczny wóz ratownictwa technicznego. Droga jeszcze po godz. 21-ej była zablokowana. Leżący na poboczu autobus trzeba było bowiem usunąć.


Jak poinformował rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku Zygmunt Gołąb w zdarzeniu wziął udział autobus linii 171 operatora BP Tour oraz samochód osobowy. Z powodu wypadku na ul. Spacerowej i zablokowanego przejazdu autobusy linii 169, 171, 179 kursowały objazdem w obie strony przez ul. Słowackiego. 


oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl