PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Wykonanie budżetu, Raport o stanie Miasta. W czwartek sesja RMG - oglądaj na żywo na naszym portalu 
Wykonanie budżetu, Raport o stanie Miasta. W czwartek sesja RMG - oglądaj na żywo na naszym portalu 
Będzie to już XII sesja Rady Miasta Gdańska, długa i pracowita, a przy tym gorąca ze względów politycznych. Gwarantują to co najmniej dwa tematy w porządku obrad: dyskusja nad wykonaniem budżetu za rok 2018 i debata wokół raportu o stanie Miasta. Transmisja z sesji w czwartek, 27 czerwca na portalu gdansk.pl, początek o godz. 9. Co w przededniu sesji mówią przewodniczący dwóch klubów w RMG? Obejrzyj rozmowę.
Sesje Rady Miasta Gdańska odbywają się w Nowym Ratuszu (dawny budynek klubu Żak). Nasz portal prowadzi relacje wideo na żywo - tak będzie i tym razem. Początek obrad: czwartek, 27 czerwca, godz. 9
Sesje Rady Miasta Gdańska odbywają się w Nowym Ratuszu (dawny budynek klubu Żak). Nasz portal prowadzi relacje wideo na żywo - tak będzie i tym razem. Początek obrad: czwartek, 27 czerwca, godz. 9
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

 Przewodniczący dwóch klubów w Radzie Miasta Gdańska:

 

  • Beata Dunajewska, przewodnicząca Klubu Radnych Wszystko dla Gdańska
  • Cezary Śpiewak-Dowbór, przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej

mówili we wtorek (24 czerwca) w naszym studio o tym, na co warto szczególnie zwrócić uwagę podczas czwartkowej XII sesji Rady Miasta Gdańska. Porządek obrad składa się z trzynastu punktów, przewidziano głosowanie nad 27 uchwałami. Sesja - jak zwykle - rozpocznie się o godz. 9, ale zapewne nie zakończy się przed godz. 15., bowiem będzie obfitowała w komentarze i polemiki. Głos zabiorą nie tylko radni, ale też zaangażowani społecznie mieszkańcy, którzy zgłosili się do udziału w obradach. Jest to specyfika tzw. sesji absolutoryjnej, na której radni będą głosowali nad wykonaniem budżetu Miasta za rok ubiegły. Od stycznia br. samorządy w całym kraju obowiązuje ustawowy wymóg, by sesji takiej towarzyszyła prezentacja Raportu o stanie Miasta (ewentualnie gminy - w przypadku samorządów wiejskich). Właśnie na temat Raportu mogą w trakcie obrad wypowiadać się nie tylko radni, ale też mieszkańcy. Szczególnie ważne będą więc następujące punkty obrad:

  • Przedstawienie Raportu o stanie Miasta Gdańska za rok 2018
  • Debata nad Raportem o stanie Miasta Gdańska za rok 2018 (w tym wystąpienia mieszkańców)
  • Sprawozdanie Prezydenta Miasta Gdańska z wykonania Budżetu Miasta Gdańska za rok 2018 (także pytania radnych do prezydent Aleksandry Dulkiewicz, odpowiedzi i dyskusja)
  • Uchwała w sprawie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Gdańska za rok 2018

 

ZOBACZ ROZMOWĘ Z RADNYMI PRZED XII SESJĄ RMG:  

Radni Beata Dunajewska i Cezary Śpiewak-Dowbór podkreślają, że nie tylko te dwa, najważniejsze, tematy zasługują na szczególną uwagę mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Na XII sesji RMG odbędzie się także głosowanie nad uchwałami:

  • w sprawie "Program profilaktyki zakażeń wirusami brodawczaka ludzkiego (HPV) na terenie Gminy Miasta Gdańska na lata 2019 - 2021 (szczepienia uczniów obu płci, jeśli rodzice wyrażą takie zainteresowanie - zarezerwowano na ten cel z kasy miejskiej 3 mln zł w ciągu trzech lat)
  • w sprawie planu zagospodarowania plaży na Stogach. Jest to efekt sprzeciwu mieszkańców dzielnicy wobec planów rozbudowy Portu Gdańsk kosztem plaży. Radni chcą, by plaża pozostała nienaruszona, co będzie oznaczało, że rozbudowa instalacji portowych powinna iść w stronę morza.


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM XII SESJI RMG - TUTAJ

Początek XII sesji RMG - czwartek, 27 czerwca 2019 r, o godz. 9. 

Transmisja na portalu gdansk.pl. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

 

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl