Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Tor po wykolejeniu tramwaju w ciągu ul. Chłopskiej naprawiony. Tramwaje funkcjonują normalnie

W środę, 4 lipca, po godzinie 13.30, tramwaj linii nr 2 wykoleił się na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami ulic Chłopskiej i Pomorskiej oraz Chłopskiej i Piastowskiej. Bezpośrednią przyczyną zdarzenia było wyboczenie torowiska. W czwartek, 5 lipca, nad ranem tor został naprawiony. Tramwaje na tym odcinku funkcjonują.według rozkładów jazdy.

Tor po wykolejeniu tramwaju w ciągu ul. Chłopskiej naprawiony. Tramwaje funkcjonują normalnie
A
A
data publikacji: 04 lipca 2018 r.
Tor naprawiony
Tor naprawiony
fot. GZDiZ

AKTUALIZACJA, godz. 7.00

Tor w czwartek, 5 lipca, nad ranem został naprawiony. Ruch tramwajów na odcinku między ul. Pomorską a Pętlą Zaspa został przywrócony.


Na odcinku pomiędzy Pętlą Zaspa a skrzyżowaniem ulicy Pomorskiej z ulicą Chłopską prowadzone są w tym tygodniu prace polegające na regulacji i stabilizacji torów tramwajowych. Na odcinku gdzie doszło do zdarzenia prace prowadzone były minionej nocy. To działania, które zwiększają stabilność torowiska i wyrównują jego przebieg.

Natychmiast po zdarzeniu zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak przekazał zadanie wyjaśnienia przyczyny wyboczenia toru komisji wewnętrznej, która działa w strukturach miasta. Jej zadaniem jest wyjaśnienie czy prowadzone prace mogły mieć związek z wyboczeniem. Niewykluczone, że przyczyną odkształcenia była wysoka temperatura powietrza. Te dwie okoliczności będą brane pod uwagę w pierwszym etapie wyjaśniania przyczyny wykolejenia.

Podczas wykolejenia sześcioro pasażerów zostało lekko rannych.

Do odwołania pomiędzy ul. Pomorską a Pętlą Zaspa funkcjonuje komunikacja zastępcza.

Autobusowa komunikacja zastępcza kursuje na odcinku Pomorska - Startowa.

Tramwaje jadące z kierunku Oliwy linii: 2, 6, 11 mają trasy skrócone do krańca Jelitkowo.

Tramwaje jadące z kierunku Mickiewicza  linii: 2, 4, 8 i 11 11 mają trasy skrócone do pętli Zaspa.

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl