Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wyjątkowy mecz Piotra Gacka. W czwartek ostatni raz na parkiecie

W czwartek, 13 kwietnia, o godz. 18 po raz ostatni w swojej karierze na siatkarski parkiet wybiegnie Piotr Gacek. W Ergo Arenie będą chwile wzruszeń, radości, a także wiele okazji, by podziękować „Gato” za 15 lat jego świetnej gry, a przede wszystkim za ostatnie trzy sezony spędzone w Lotosie Treflu. Będą niespodzianki dla głównego bohatera spektaklu oraz dla kibiców.

Wyjątkowy mecz Piotra Gacka. W czwartek ostatni raz na parkiecie
A
A
data publikacji: 12 kwietnia 2017 r.

25 listoapda 2015. Piotr Gacek w meczu PlusLigi z Łuczniczką Bydgoszcz
25 listoapda 2015. Piotr Gacek w meczu PlusLigi z Łuczniczką Bydgoszcz
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Sportową karierę postanowił zakończyć niespełna 39-letni Piotr Gacek, libero z Lotosem Trefl związany od 2014 roku, w przeszłości wicemistrz świata (2006) i mistrz Europy (2009). Popularny „Gato” z PlusLigą pożegna się w czwartek, 13 kwietnia. Mecz z Cerradem Czarnymi Radom będzie jego 420. i zarazem ostatnim spotkaniem ligowym.

- Uznałem, że to odpowiedni czas, by zakończyć sportową karierę. Zawsze grałem o najwyższe cele, w silnych klubach z dużymi ambicjami i w takim też chcę rozegrać swój ostatni mecz. Cieszę się, że w ostatnich latach mojej kariery mogłem występować w Gdańsku - przyznaje Gacek. - To miasto stało się moim drugim domem, tu odniosłem swoje ostatnie sukcesy w karierze zawodniczej i jestem szczęśliwy, że właśnie tutaj wybiegnę na parkiet po raz ostatni. Chcę godnie pożegnać się z gdańskimi kibicami, dla których przez ostatnie lata walczyłem o każdy punkt. Liczę, że tego dnia stawią się oni w Ergo Arenie równie licznie, jak podczas spotkań, w których święciliśmy największe triumfy. 
 

Czego w czwartkowy wieczór, 13 kwietnia, mogą spodziewać się fani Piotra Gacka? 

  • wyjście pana Piotra na parkiet poprzedzi krótki film o jego karierze, który będzie wyświetlany na ekranach nad boiskiem
  • całą drużynę eskortować będą natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 81, których libero Lotosu Trefl jest sportowym opiekunem w ramach programu „Siatkarz z klasą”
  • sam „Gato” na boisko wyjdzie w asyście swojej siedmioletniej córki Zosi, a swój ostatni, 420. mecz ligowy rozegra w koszulce z takim właśnie nietypowym numerem. Do tego wyjątkowego spotkania Gacek będzie się zaś przygotowywał w rytm swoich ulubionych utworów, bowiem sam skompletował niepowtarzalną listę piosenek na rozgrzewkę


16 lutego 2016. Piotr Gacek w meczu Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań
16 lutego 2016. Piotr Gacek w meczu Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Po ostatnim gwizdku sędziego każdy z fanów będzie miał okazję, by osobiście podziękować wybitnemu libero za lata wspaniałej gry. Wszyscy kibice zostaną zaproszeni na parkiet, gdzie jeszcze przez długi czas po meczu trwać będą rozmowy, wykonywanie pamiątkowych zdjęć, czy rozdawanie autografów. Nie zabraknie również tortu, który osłodzi zebranym gorzkie chwile pożegnania.

Wszystkich kibiców organizatorzy zachęcają do wpisywania kilku słów od siebie dla „Gato” na pamiątkowym płótnie, które od godz. 17 będzie wystawione przy wejściu A1 Ergo Areny.

Przed i po meczu na kibiców oraz samego bohatera wieczoru czekać też będą widowiskowe niespodzianki, nawiązujące do opraw ze spotkań, podczas których LOTOS Trefl walczył o swoje największe sukcesy.
 

Ostatni mecz w karierze Piotra Gacka, w którym Lotos Trefl podejmie Cerrad Czarnych rozpocznie się w czwartek, 13 kwietnia, o godz. 18 w Ergo Afrenie. Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł nabyć można za pośrednictwem serwisu trefl.ticketsoft.pl oraz w kasach hali i licznych punktach partnerskich.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl