PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

„Wygram dla Ciebie, Mamo!”. Turniej piłkarski dla dzieci na Stadionie Energa Gdańsk

„Wygram dla Ciebie, Mamo!”. Turniej piłkarski dla dzieci na Stadionie Energa Gdańsk
Rodzinny Festyn Piłkarski „Wygram dla Ciebie, Mamo!” to niepowtarzalna szansa dla dzieci na rozegranie meczu na murawie Stadionu Energa Gdańsk. W rozgrywkach biorą udział chłopcy i dziewczynki poniżej 12. roku życia. W niedzielę, 26 maja, oprócz turnieju piłkarskiego przygotowano również gry i atrakcje dla całych rodzin.
Zagrać na Stadionie Energa Gdańsk - to wielka frajda. Na zdjęciu finał piłkarskiego turnieju dziecięcego - Z Orlika i Juniora na stadiony świata. 10 czerwca 2017 roku
Zagrać na Stadionie Energa Gdańsk - to wielka frajda. Na zdjęciu finał piłkarskiego turnieju dziecięcego - Z Orlika i Juniora na stadiony świata. 10 czerwca 2017 roku
fot. Mateusz Ochocki/KFP

 

Rodzinny festyn piłkarski „Wygram dla Ciebie, Mamo!” rozpocznie się w niedzielę, 26 maja, o godz. 11:00 i potrwa do godz. 16:00. Jego program obejmuje:

- turniej piłkarski dla dzieci na murawie 

- festyn dla rodzin

- otwarty Stadion

    • możliwe bezpłatne wejście na stadion w ramach 10. Edycji Dnia Otwartego
    • dla zwiedzających otwarta zostanie trybuna niebieska
    • zwiedzanie stadionu z przewodnikiem za jedyne 5 zł


Najważniejszym punktem programu będzie turniej piłkarski. Grają w nim chłopcy i dziewczynki poniżej 12 roku życia. Planowany jest udział ośmiu drużyn po 6 zawodników w polu (5+1 bramkarz) oraz 5 zawodników rezerwowych.

To niepowtarzalna szansa dla dzieci na rozegranie meczu na murawie Stadionu Energa Gdańsk! Turniej poprowadzą sędziowie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W rozgrywkach mogą wziąć udział chłopcy i dziewczynki poniżej 12 roku życia.

Planowany jest udział  ośmiu drużyn po sześciu zawodników w polu. Każdy uczestnik otrzyma medal, a na trzy najlepsze zespoły czekają puchary. Organizator przygotował również nagrody rzeczowe.

Dla rodziców i dzieci przygotowano także szereg atrakcji, wśród których znalazły się m.in. dmuchańce, warsztaty taneczne i edukacyjne, animacje sportowe oraz konkurs rzutów karnych. Na gości będą czekały również food trucki, lody i świeżo wyciskane soki.

 

Regulamin turnieju


Mecze w turnieju poprowadzą sędziowie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Mecze odbywać się będą 2x10 minut, przerwa około 3 minuty. W fazie finałowej przy remisie zarządzona zostanie dogrywka 2x3 minuty, przy braku rozstrzygnięcia - rzuty karne po 3 a potem do pierwszej przewagi.

Każdy uczestnik otrzyma medal za udział w turnieju, a na trzy najlepsze zespoły czekają puchary. Organizator przygotował również nagrody rzeczowe.

Dzieci i rodzice będą mogli skorzystać również ze specjalnie przygotowanych atrakcji na promenadzie Stadionu, wśród nich dmuchańce, warsztaty taneczne i edukacyjne, animacje sportowe oraz konkursy. W przerwach w rozgrywkach turniejowych najmłodsi kibice będą mogli wziąć udział w konkursie rzutów karnych. Na uczestników wydarzenia będą też czekały food trucki, lody i świeżo wyciskane soki.

 

plansza_1920x1080-01

 

Opłata za parking podczas festynu będzie wynosiła 5 zł za cały dzień, sugerowany parking dla uczestników to P3.

Organizatorem wydarzenia jest operator Stadionu Energa Gdańsk - Arena Gdańsk Operator, partnerem strategicznym – Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. (InvestGDA), a partnerami wspierającymi Grupa GPEC i Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego.

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl