PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

WYBORY. Solidarnościowy Program Mieszkaniowy Pawła Adamowicza

WYBORY. Solidarnościowy Program Mieszkaniowy Pawła Adamowicza
Podczas briefingu prasowego ubiegający się o ponowny wybór na stanowisko prezydenta Gdańska Paweł Adamowicz podsumował miejskie programy mieszkaniowe z ubiegłej kadencji i jednocześnie przedstawił swój nowy projekt Solidarnościowego Programu Mieszkaniowego na nową kadencję.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Paweł Adamowicz przedstawia Solidarnościowy Program Mieszkaniowy
Paweł Adamowicz przedstawia Solidarnościowy Program Mieszkaniowy
zdj. Facebook/Paweł Adamowicz


Spotkanie miało miejsce w dzielnicy Letnica. Aleksandra Dulkiewicz, obecna zastępca prezydenta miasta i nowowybrana radna z komitetu Pawła Adamowicza Wszystko dla Gdańska zauważyła, że nie jest to przypadkowe miejsce.  W tle bowiem znajdowały się zbudowane przez gdańskie TBS-y i spółki miejskie nowe mieszkania. Dodała też, że obecny prezydent ma gotowy i konkretny program mieszkaniowy. Solidarnościowy Program Mieszkaniowy Pawła Adamowicz zakłada zbudowanie w nowej kadencji 1207 mieszkań, wyodrębnionych ma być też ponad 2 tys. mieszkań socjalnych, a 1,5 tys. mieszkań zostanie wyremontowanych.

Paweł Adamowicz zaznaczył, że będą kontynuowane programy mieszkaniowe adresowane do różnych grup mieszkańców. Z pewnością też - jak zapowiedział kandydat - kontynuowane będzie budowanie domów w technologii pasywnej, drewnianej - wzorem już powstałego domu przy ul. Dolne Młyny. Bardzo ważnym elementem propozycji jest wsparcie dla osób, które ten dach nad głową otrzymają.

 

ZOBACZ: Gdańsk, Dolne Młyny: nowe mieszkania komunalne dla szczególnie potrzebujących. Wyjątkowy projekt społeczny w skali całej Polski

 

- Chodzi o to, że nie tylko wynajmujemy mieszkania osobom o niskich dochodach, o różnych doświadczeniach życiowych, ale też te osoby mają wsparcie doradztwa zawodowego, psychicznego, doradztwa rodzinnego - mówił Paweł Adamowicz. - Pomagamy im odbudować własną podmiotowość, samodzielność. Nie tylko tanie mieszkanie i koniec, ale też ciągłe towarzyszenie w ich drodze życiowej, aż do pełnego usamodzielnienia się.

Zobacz cały zapis konferencji: 


Wspierający Adamowicza również podczas tej konferencji, Piotr Grzelak z Komitetu Wszystko dla Gdańska przedstawił szczegółowe dane związane z nowym projektem i zaznaczył, że powstał on w oparciu o doświadczenia lat ubiegłych. MIeszkania - jak mówił - powinny być adresowane do róźnych grup społecznych: seniorów, osób młodych czy osób z niepełnosprawnością.

Przypomniano też, że miasto 2 lata temu zgłosiło tereny do rządowego programu Mieszkanie +, ale odzewu ze strony wojewody pomorskiego nie ma. 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl