PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
WYBORY. Aleksandra Dulkiewicz podsumowała swoją kampanię WIDEO I ZDJĘCIA
WYBORY. Aleksandra Dulkiewicz podsumowała swoją kampanię WIDEO I ZDJĘCIA
Aleksandra Dulkiewicz, kandydatka Komitetu Wyborczego Wszystko dla Gdańska podsumowała wraz ze swoimi współpracownikami kampanię wyborczą. Ostatnie spotkanie przed ciszą wyborczą miało miejsce na pl. Dominikańskim, tam gdzie jesienią, swoją kampanię podsumowywał śp. Paweł Adamowicz.
Podsumowanie kampanii wyborczej Aleksandry Dulkiewicz
Podsumowanie kampanii wyborczej Aleksandry Dulkiewicz
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


- To była krótka, acz bardzo intensywna kampania. Kampania, w której z jednej strony pokazywaliśmy program wyborczy, z drugiej strony pokazywaliśmy pełną determinację do kontynuacji rozwoju Gdańska. Przed państwem Aleksandra Dulewicz, która w tę niedzielę am szansę zostać pierwszą w kobietą - prezydentem Gdańska w historii – rozpoczął spotkanie Piotr Grzelak z Komitetu Wyborczego Wszystko dla Gdańska, który obecnie pełni rolę zastępcy prezydenta Miasta.

Przez pięć dni – jak przypomniała kandydatka – przedstawiała wraz ze swoimi współpracownikami, w różnych miejscach miasta 5 celów na pięć lat. Każdego dnia prezentowane były inne ważne dla mieszkańców punkty. W poniedziałek mowa była o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, o bezpiecznym dojściu i dojeździe do szkoły, zaprezentowany został pilotażowy program audytu dojścia i rowerowego dojazdu do szkół. We wtorek tematem wiodącym było zdrowie oraz programy profilaktyczno-zdrowotne dla gdańszczan. Z kolei w środę ekonomia i przedsiębiorczość, również seniorów oraz sprawna komunikacja. Tego dnia podpisana została umowa na wynajem nowych autobusów. Czwartek poświęcony był ekologii rozumianej jako solidarność z przyszłymi pokoleniami – wystartował bowiem program „Gdańsk bez plastiku”. Był też czas na oddanie hołdu bohaterom II Wojny Światowej, żołnierzom AK i Żołnierzom Wyklętym. W piątek mowa była natomiast o powstającym w Gdańsku Centrum Obywatelskim.

Podsumowanie kampanii odbyło się w tym samym miejscu, w którym podsumowania swojej jesiennej kampanii zrobił śp. Paweł Adamowicz
Podsumowanie kampanii odbyło się w tym samym miejscu, w którym podsumowania swojej jesiennej kampanii zrobił śp. Paweł Adamowicz
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


- Za tę kampanię chcę podziękować, przede wszystkim Wam, bo jest Was tutaj bardzo wielu ze mną. Tak było codziennie - zwróciła się do swoich współpracowników Aleksandra Dulkiewicz. - Nie ważne, czy była to 7.00 rano, czy 17-ta, czy trzeba było biegać po schodach i pukać od drzwi do drzwi. Zawsze byli ze mną cudowni gdańszczanie i cudowne gdańszczanki, którzy wierzą w to, że naszemu miastu należy się kontynuacja programu śp. Pawła Adamowicza.

Na Pl. Dominikańskim pojawiło się też wiele osób wspierających kandydaturę Aleksandry Dulkiewicz. Byli też politycy i parlamentarzyści m.in.: Małgorzata Chmiel, Sławomir Rybicki czy Adam Korol. Byli też samorządowcy. Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk mówił o obywatelskości i wolności Gdańska.

- Gdańsk jest demokratyczny, Gdańsk jest częścią Rzeczypospolitej i chce dla Rzeczpospolitej, pod kierunkiem Aleksandry Dulkiewicz dalej się rozwijać – mówił Mieczysław Struk.

Zobacz pełny zapis konferencji:

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl