PORTAL MIASTA GDAŃSKA

WYBORY. Paweł Adamowicz zrezygnował z udziału w debacie TVP3 Gdańsk

WYBORY. Paweł Adamowicz zrezygnował z udziału w debacie TVP3 Gdańsk
Paweł Adamowicz zrezygnował z udziału w telewizyjnej debacie z Kacprem Płażyńskim, kontrkandydatem z Prawa i Sprawiedliwości. "Nie akceptujemy programów, w których padają jednostronne tezy, widownię stanowią przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, a manipulacji i bzdur, które padają z ust gości programu nikt nie prostuje" - stwierdza w oświadczeniu Aleksandra Dulkiewicz, szefowa sztabu KWW Pawła Adamowicza Wszystko Dla Gdańska.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kacper Płażyński i Paweł Adamowicz kilkakrotnie spotykali się na publicznych debatach w ramach tegorocznej kampanii wyborcznej. Do debaty w TVP3 Gdańsk nie dojdzie
Kacper Płażyński i Paweł Adamowicz kilkakrotnie spotykali się na publicznych debatach w ramach tegorocznej kampanii wyborcznej. Sztab prezydenta Gdańska postanowił, że do debaty w TVP3 Gdańsk nie dojdzie
www.gdansk.pl

 

Debata w TVP3 Gdańsk miała się rozpocząć we wtorek, 30 października, o godz. 19.15. Jej czas zaplanowano na 45 minut. Tuż po godz. 18. sztab wyborczy Pawła Adamowicza wysłał do mediów maila następującej treści:

Oświadczenie w sprawie debaty w TVG

Solą kampanii wyborczej są debaty. Kluczem do świadomego wyboru jest poznanie poglądów startujących kandydatów, dlatego Paweł Adamowicz, kandydat na prezydenta z KWW Wszystko Dla Gdańska wziął udział w ciągu całej kampanii w  sześciu debatach organizowanych przez różne organizacje i media lokalne. Ostatnia odbyła się wczoraj, w publicznej rozgłośni - Radio Gdańsk.

Debaty, aby spełniały swoją funkcję w ramach demokratycznych wyborów, muszą opierać się o równe zasady dla każdej ze stron, ale także o zaufanie do podmiotu, który je organizuje. Z przykrością stwierdzamy postępujące w ostatnich dniach zaangażowanie Telewizji Publicznej w oczernianiu jednego z kandydatów, przy jednoczesnym pozytywnym relacjonowaniu kampanii drugiego. Pośród przykładów takiego postępowania należy wymienić między innymi zakłócanie uroczystości szkolnej nadania imienia Aleksandra Doby przez, zdawać by się mogło, zawieszonego w czynnościach służbowych Łukasza Sitka. Ponadto, w poniedziałek wyemitowane zostały tendencyjnie przygotowane dwa programy „parapublicystyczne”: W Twojej Sprawie oraz Pomorze Samorządowe. Nie akceptujemy programów, w których padają jednostronne tezy, widownię stanowią przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, a manipulacji i bzdur, które padają z ust gości programu nikt nie prostuje.

Wobec powyższego podjęliśmy decyzję o niewzięciu udziału kandydata Pawła Adamowicza w dzisiejszym programie organizowanym przez TVP3. Niestety telewizja przekroczyła próg przyzwoitości, którego dalej akceptować po prostu się nie da.  

Jednocześnie o godz. 19.15 zapraszamy Państwa do udziału w czacie, jaki odbędzie się na profilu https://www.facebook.com/Pawel.Adamowicz/

 

Aleksandra Dulkiewicz

szef sztabu KWW Pawła Adamowicza Wszystko Dla Gdańska

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl