PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

WYBORY. Grzegorz Braun dokona demontażu “układu gdańskiego”

WYBORY. Grzegorz Braun dokona demontażu “układu gdańskiego”
Kandydat w wyborach na prezydenta Gdańska - Grzegorz Braun - chce bronić “suwerenności gdańskich rodzin” przed zakusami takich sił, jak: rząd w Warszawie, władze UnIi Europejskiej, mafia, służby i loże masońskie. Ma nadzieję, że w Gdańsku uda się wprowadzić “naprawdę dobrą zmianę”, która będzie promieniować na Polskę, a nawet świat.  
Grzegorz Braun i Archanioł Michał zabijający Szatana
Grzegorz Braun i Archanioł Michał zabijający Szatana. Kandydat chętnie manifestuje swoją religijność, w czasie konferencji powiedział m.in.: 'Króluj nam Chryste w Gdańsku i wszędzie'
Anna Rezulak/Kosycarz KFP

 

Konferencja prasowa odbyła się we wtorek, 12 lutego, w siedzibie komitetu wyborczego przy ul. Do Studzienki. Grzegorz Braun stanął na tle wizerunku Archanioła Michała, który zabija Szatana. Za plecami miał też krucyfiks. W trakcie konferencji okazało się, że Grzegorz Braun jest faworytem Sławomira Ziembińskiego - szerzej znanego jako “gdański pirat” - który sam nie zdołał wystartować w wyborach (nie zebrał 3 tys. podpisów wśród mieszkańców). Ziembiński na znak poparcia wręczył Braunowi biało-czerwoną chorągiewkę i pamiątkową kotwiczkę.

Grzegorz Braun mówił m.in.: “Urząd prezydencki to przede wszystkim musi być wola polityczna. To przede wszystkim musi być gwarancja utrzymania suwerenności gdańskich rodzin wbrew zakusom władz już nie tylko warszawskich, ale władz eurokołchozowych, władz tych które egzekwują swoje żądania siłą pieniądza, siłą zakulisowych wpływów mafii, służb i lóż”.

Kandydat na prezydenta Gdańska kontynuował: “Trzeba przed tym gdańskie rodziny bronić. Życie gdańszczan nie może być na sprzedaż dla byle kogo: dla Niemców, Żydów, czy innych przybyszów, których - jeszcze raz podkreślę - zawsze będziemy tutaj miło witać, ale zawsze będziemy się stanowczo sprzeciwiać jakimkolwiek roszczeniom do zarządzania naszym życiem”.

Grzegorz Braun zapowiedział też, że nie pozwoli, “żeby dzieci gdańskie uczone były przez zboczeńców”, a także skończy z sytuacją, w której “łżebohaterowie naszej najnowszej historii mają po wsze czasy być autorytetami dla gdańskiej i polskiej młodzieży”.

 

ZAPIS WIDEO KONFERENCJI GRZEGORZA BRAUNA:

 

Zdaniem Grzegorza Brauna, wybór kandydata Grzegorza Brauna na prezydenta Gdańska będzie to “prawdziwie dobra zmiana, jaka już od zaraz, może dokonać się w Gdańsku, że to będzie dobra zmiana dla całej Polski”.

Jedną z kluczowych spraw jest dla Grzegorza Brauna ułatwienie mieszkańcom nabycia statusu współgospodarza Gdańska - a to w praktyce oznacza sprzedaż nieruchomości “które zasiedlają, w których pracują” Według kandydata, Miasto Gdańsk nie patrzyło dotąd życzliwym okiem na przedsiębiorców prowadzących mniejsze firmy i rzemieślników, którzy są “solą ziemi każdej gospodarki”.

- Miasto Gdańsk nie ułatwiało wykupu lokali, najwyraźniej czekając na to, aż jacyś bardziej atrakcyjni dla układu gdańskiego Marsjanie wejdą w posiadanie Gdańska Śródmieścia - mówi Grzegorz Braun. - Proszę Państwa otwartym tekstem: Gdańsk dla gdańszczan, Gdańsk dla Rzeczypospolitej Polskiej, a nie Rzeczypospolitej Przyjaciół Polin prezydenta belwederskiego Dudy. Gdańszczanie gościnni, myślę że są w tym piękne pierwiastki kresowych tradycji, polskiej gościnności. Bardzo chciałbym, żeby Gdańsk, jeśli szuka miast partnerskich, żeby szukał ich też w tych okolicach, w których zakorzeniona jest tradycja kresowa wielu gdańskich rodzin, a nie tylko gdzieś w dalekim Palermo, czy - dajmy na to - w Lipsku, na który gdańszczanie ciężko pracują już od lat, z woli władz tego, mam nadzieję odchodzącego w przeszłość, układu. To jest seria skandali, o których trzeba powiedzieć nie po to, żeby małostkowo komukolwiek cokolwiek wypominać, zwłaszcza nieboszczykom, ale trzeba stanąć w prawdzie, żeby budować lepszą przyszłość.