PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Debata prezydencka “Dziennika Bałtyckiego” - siedmioro kandydatów

Debata prezydencka “Dziennika Bałtyckiego” - siedmioro kandydatów
Po wtorkowej (9 października) gdańskiej debacie prezydenckiej Radia TOK FM, czas na kolejną - przygotowaną przez “Dziennik Bałtycki”. Dzisiaj (środa, 10 października) w budynku NOT po raz pierwszy w dyskusji weźmie 7 kandydatów na prezydenta Miasta Gdańska.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdańsk Osowa, głosowanie w poprzednich wyborach samorządowych - w 2014 r. Nowe wybory odbędą się już 21 października, w godz. 7-21
Gdańsk Osowa, głosowanie w poprzednich wyborach samorządowych - w 2014 r. Nowe wybory odbędą się już 21 października, w godz. 7-21
Mateusz Ochocki/Kosycarz KFP

 

Początek debaty “Dziennik Bałtycki” zaplanował na godz. 17.00., w auli budynku NOT przy ul. Rajskiej 6. Co ważne: podobnie jak w przypadku Radia TOK FM będzie to spotkanie z udziałem publiczność. Przyjść może każda osoba zainteresowana przyszłością Gdańska w najbliższych latach. Wstęp wolny.

Swój udział w debacie zapowiedzieli:

  • Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska (Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Adamowicza Wszystko Dla Gdańska)
  • Andrzej Ceynowa (Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem)
  • Jacek Hołubowski (Komitet Wyborczy Wyborców Gdańsk Tworzą Mieszkańcy)
  • Elżbieta Jachlewska (Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Społeczny Lepszy Gdańsk)
  • Dorota Maksymowicz-Czapkowska (Komitet Wyborczy Wyborców Narodowego Frontu Polskiego Wojciecha Olszańskiego)
  • Kacper Płażyński (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • Jarosław Wałęsa (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)


To pierwszy przypadek, gdy w gdańskiej debacie prezydenckiej weźmie udział komplet zarejestrowanych kandydatów na urząd Prezydenta Gdańska.

Dokładnie miesiąc temu, 10 września, odbyła się debata zorganizowana przez środowiska pomorskich przedsiębiorców - uczestniczyło w niej sześcioro kandydatów, bez Doroty Maksymowicz-Czapkowskiej, która chęć startu w wyborach ogłosiła później. Potem były jeszcze dwie inne debaty (Radia Gdańsk i Gazety Wyborczej Trójmiasto), które jednak z różnych powodów nie zgromadziły kompletu kandydatów. Wtorkowa debata ogólnopolskiego Radia TOK FM była ograniczona do pięciorga kandydatów - taką praktykę stosują bowiem twórcy cyklu “Usłysz swoje miasto” (dyskusje radiowe według tych samych zasad odbyły się już w kilkunastu miastach Polski).

TUTAJ: Zobacz jak w Gdańsku przebiegała prezydencka debata Radia TOK FM

 

 

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl