Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wtorek, 14 lutego - niebanalne miejskie atrakcje na święto zakochanych

Zoo w Oliwie obchodzi „Walentynki pod znakiem kota” - dla odwiedzających prelekcje o zwyczajach godowych i życiu dziewiątki oliwskich kotów oraz konkursy. Gdański Archipelag Kultury imprezą „Walentynkowe Ślizganie” inauguruje jubileusz 50-lecia - w programie konkursy, zabawy oraz prezentacje artystyczne.

Wtorek, 14 lutego - niebanalne miejskie atrakcje na święto zakochanych
A
A
data publikacji: 13 lutego 2017 r.

Bohaterami walentynek w oliwskim zoo będą koty, czyli m.in. lwy
Bohaterami walentynek w oliwskim zoo będą koty, czyli m.in. lwy
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
 

Dni kota w oliwskim zoo

W walentynki, 14 lutego, dla odwiedzających, którzy między 11.00 a 13.00 przyjdą do budynku administracji, przygotowano minikonkursy. Mogą w nich brać udział zarówno starsi, jak i młodsi goście. Ciekawscy będą mogli się dowiedzieć co nieco o miłości w świecie zwierząt, o wierności i zwyczajach godowych. Tego dnia mile widziane są zarówno zakochani w zoo, jak i single.

Odwiedzających w tym czasie zachęcamy również do zrobienia sobie zdjęć z oliwskimi kotami (łącznie jest ich dziewięć, są wśród nich lew, tygrys, puma, gepard, serwal, ryś, żbik i kot arabski). Zdjęcia można przesłać, korzystając z formularza dostępnego na stronie zoo. Dodatkowo w mediach społecznościowych i przy stanowisku z ogniskiem będzie można oddać głos na ulubionego kota gdańskiego zoo.

Bilety w cenie: 15.00 zł - normalny i 10.00 zł - ulgowy. Gdańszczanie są proszeni o zabranie Karty Gdańskiego Lwa.

Walentynkowe atrakcje także w następnych dniach. Więcej informacji


Na lodowisku na Placu Zebrań Ludowych
Na lodowisku na Placu Zebrań Ludowych
fot. www.gdansk.pl

W stylu lat 50. na lodowisku

Gdański Archipelag Kultury przygotował zabawę w stylu lat 50. Dla odwiedzających czekać będzie stylowa muzyka na żywo, specjalne świetlne aranżacje, które spodobają się fanom interakcji w mediach społecznościowych.

Zakochani, odwiedzający lodowisko, będą mogli zobaczyć swoje zdjęcia na ekranach lodowiska, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. Odważni śmiałkowie zaś, którzy pocałują się przed obiektywem fotografa, otrzymają zaproszenie dla dwóch osób na darmową jazdę na łyżwach. Złożenie życzeń na antenie umożliwi Radio Plus. Dla wszystkich uczestników przygotowana będzie fotobudka, słodki poczęstunek i specjalny makijaż.

Zabawa trwać będzie od 17:30 do 19:30. Wstęp dla wszystkich w cenie 6 zł.

Czytaj także: Zamiast 50 świeczek, 50 imprez na jubileusz istnienia Gdańskiego Archipelagu Kultury


Aktywnie na Stadionie Energa Gdańsk

W parku rozrywki FUN ARENA we wtorek, 14 lutego, odbędzie się turniej rywalizacji par - „Para na parę”! Pary, które zgłoszą chęć uczestnictwa, będą miały okazję zmierzyć się w siedmiu różnych konkurencjach. Trzeba będzie wykazać się sprytem, szybkością i wytrzymałością, a bez wątpienia najlepiej poradzą sobie te pary, które potrafią współpracować w każdych warunkach!

Na śmiałków czeka siedem różnych konkurencji, których pokonanie zajmie około 3 godzin:

  • wyścig na gokartach
  • tor przeszkód na czas w strefie parkour i kalisteniki
  • gra w zbijaka na trampolinach
  • wyścig samochodami zdalnie sterowanymi
  • paintball elektroniczny
  • pokoje ucieczek
  • zwiedzanie Stadionu Energa Gdańsk połączone z testem wiedzy o obiekcie

Koszt udziału w turnieju to 199 złotych od pary. Najlepsi otrzymają nagrody, wśród których są między innymi: sesja zdjęciowa na Stadionie Energa Gdańsk, bilety do kina, na kręgle i na siłownię. 

Początek o godz. 18:00, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacje przyjmowane są pod numerem telefonu 58 768 84 44. -
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl