PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Wszystko o Radach Dzielnic. Zobacz wideoczat, wtorek 19.02 godz. 12.30
Wszystko o Radach Dzielnic. Zobacz wideoczat, wtorek 19.02 godz. 12.30
Termin wyborów do Rad Dzielnic w Gdańsku zbliża się wielkimi krokami. Jak ważne są te jednostki pomocnicze miasta? Czy można i jak można włączyć się w ich pracę? - m.in. o tym porozmawiamy z naszymi gośćmi w naszym wideoczacie Wszystkie Strony Miasta. Emisja na żywo 19 lutego o godz. 12.30 na portalu gdansk.pl.
Goście programu Wszystkie Strony Miasta - (od lewej) Romuald Plewa, Anna Golędzinowska i Andrzej Stelmasiewicz.
Goście programu Wszystkie Strony Miasta - (od lewej) Romuald Plewa, Anna Golędzinowska i Andrzej Stelmasiewicz.
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Rady Dzielnic w Gdańsku pełnią bardzo ważną funkcję. Radni współdecydują i opiniują wiele miejskich projektów. Od najnowszej kadencji budżety, które znajdą się w ich dyspozycji będą zdecydowanie większe niż w poprzednich latach. Wprawdzie wybory zaplanowane są na 24 marca, ale warto zapoznać się z funkcjonowaniem gdańskich Rad Dzielnic. Ważne jest też, kto może kandydować na radnego dzielnicowego i jak zachęcić mieszkańców miasta, żeby włączyli się w działania na rzecz swojej najbliższej okolicy. Jakie wymogi powinien spełnić kandydat? Jakie wyzwania go czekają? W jaki sposób można mieć wpływ na funkcjonowanie miasta?

Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzielą się z nami goście, których zaprosiliśmy do programu Wszystkie Strony Miasta. Teraz są radnymi miejskimi, ale każdy z nich ma w swoim życiorysie bogate doświadczenie związane z pracą w Radzie Dzielnicy. Nasz zaproszenie do studia przyjęli: Anna Golędzinowska – Koalicja Obywatelska, Romuald Plewa - PiS oraz Andrzej Stelmasiewicz – Wszystko dla Gdańska.

Program nadamy na żywo 19 lutego o godz. 12.30 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!


oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl