PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wszystko o pracy dla seniorów. Obejrzyj wideoczat - czwartek 10 października g. 13.00

Wszystko o pracy dla seniorów. Obejrzyj wideoczat - czwartek 10 października g. 13.00
Gościem wideoczatu „Wszystkie Strony Miasta” będzie Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy, a tematem praca seniorów. Punktem wyjścia do rozmowy będzie Festiwal Aktywności i Pracy Seniorów, który miał miejsce we wtorek, 8 października.
Targi Aktywności i Pracy Seniorów w Amber Expo
Targi Aktywności i Pracy Seniorów w Amber Expo
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

We wtorek, 8 października, w Amber Expo w Gdańsku po raz drugi odbył się Festiwal Aktywności i Pracy Seniorów. Cieszył się on dużą popularnością. Szacunki mówią o 10 tys. odwiedzających. Zorganizował go Gdański Urząd Pracy z myślą o tym, by aktywizowować życiowo gdańskich seniorów, ale też, by zachęcić ich do podejmowania pracy w starszym wieku. Obok Strefy Zdrowia, gdzie można było przejść różne badania czy Strefy Aktywności, była też Strefa Zatrudnienia, gdzie wystawiło swoje oferty 50 pracodawców z Pomorza.

- W Gdańsku mieszka około 120 tysięcy seniorów. Wielu z nich chce być wciąż aktywna - powiedział gdansk.pl podczas festiwalu dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy Roland Budnik. - Wszyscy pracodawcy narzekają na brak pracowników. Nie możemy liczyć na jedyne źródło, jakim są cudzoziemcy. Musimy też pomyśleć o naszych krajowych rezerwach. Taką krajową rezerwą są seniorzy.

Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy
Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Dyrektor Roland Budnik przyjął zaproszenie do programu „Wszystkie Strony Miasta”, podczas którego podsumujemy tegoroczny Festiwal Aktywności i Pracy Seniorów w Gdańsku. Będzie też czas, żeby spojrzeć szerzej na gdański rynek pracy właśnie pod kątem zatrudnienia osób w starszym wieku.

Czytaj też: 2. Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów. Tłumy odwiedziły Amber Expo WIDEO I ZDJĘCIA

Czy gdańscy seniorzy poszukują pracy, a jeśli tak to jakiej? Czy Gdański Urząd Pracy ma dla nich specjalną ofertę związaną z zatrudnieniem? Na jaką pomoc może liczyć emeryt, który chciałby pracować? Co powinien zrobić pracodawca, który zamierza zatrudnić seniorów? W naszym wideoczacie poszukamy odpowiedzi na te i inne pytania, dotyczące wciąż zmieniającego się rynku pracy.

„Wszystkie Strony Miasta” emisja na gdansk.pl - czwartek 10 czerwca godz. 13.00. Zapraszamy!

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl