PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wszystko o pobiciu gimnazjalistki na Chełmie. Oglądaj na żywo - dziś, godz. 12.

Wszystko o pobiciu gimnazjalistki na Chełmie. Oglądaj na żywo - dziś, godz. 12.
Pod względem medialnym to jedna z najgłośniejszych spraw ostatnich tygodni. Minister edukacji narodowej Anna Zalewska domaga się odwołania dyrektora szkoły na Chełmie. Czy rzeczywiście do tego dojdzie? Jakie naprawdę były okoliczności i jakie są następstwa całego zajścia? Zapraszamy do obejrzenia na naszym portalu na żywo konferencji prasowej.

Szkoła na Chełmie w ostatnich tygodniach przeżyła dosłownie dziennikarski najazd. Jedna z wielu takich sytuacji: 15 maja 2017 r. - red. Marcin Rosiński (TVP Info) w rozmowie z: (od lewej) pomorską kurator oświaty Moniką Kończyk, psycholog Katarzyną Wieczorek i Piotrem Kowalczukiem, zastępcą prezydentab  Gdańska ds. społecznych

Konferencja podsumowująca sprawę pobicia gimnazjalistki na Chełmie odbędzie się na terenie szkoły. Po raz pierwszy głos zabierze Marcin Hintz, dyrektor ZSO nr 7 na Chełmie, w skład którego wchodzi Gimnazjum nr 3. Czy zostanie odwołany ze stanowiska, jak chce tego minister Anna Zalewska? Decyzja należy do władz Miasta, które na konferencji będzie reprezentował Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. W konferencji weźmie też udział znany gdański prawnik, mec. Roman Nowosielski.

W ostatnich dniach swoje ustalenia w sprawie zajścia upubliczniło Kuratorium Oświaty w Gdańsku - przedstawiają one w niekorzystnym świetle zarówno działania dyr. Hintza, jak i społeczności szkolnej. W odpowiedzi, poparcie dla dyrektora i żądanie, by go nie odwoływać popłynęło ze strony Rady Rodziców i samorządu szkolnego. Placówkę na Chełmie odwiedził Rzecznik Praw Dziecka.

CZYTAJ:

Rodzice i uczniowie ze szkoły na Chełmie: - Nie odwołujcie dyrektora!!!

Naruszono Konstytucję RP? Rzecznik Praw Dziecka o wizycie w Gdańsku

Transmisja na żywo z konferencji: poniedziałek, 12 czerwca, o godz. 12.00. na portalu Gdańsk.pl.

ZAPRASZAMY!!!

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl