Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wszyscy na start. Sezon na wrotki i rolki czas zacząć!

Dorośli na 10 lub 21 km, dzieci na 600 i 1000 metrów. We wtorek, 3 maja, wokół Stadionu Energa Gdańsk odbywać się będzie Półmaraton Wrotkarski. - Nawet ten najdłuższy dystans jest do pokonania przez amatora - przekonuje Julian Ziółkowski, organizator zawodów. Początek o godz. 11.

Wszyscy na start. Sezon na wrotki i rolki czas zacząć!
A
A
data publikacji: 01 maja 2016 r.

Jerzy Pinkas/www.gdansk/pl

Jeśli wasze wrotki i rolki ciągle zalegają w szafach i piwnicach, to już najwyższy czas, aby je stamtąd wyciągnąć. Idealną okazją ku temu jest Półmaraton Wrotkarski, który w dniu rocznicy utworzenia Konstytucji 3 maja, odbędzie się w Gdańsku.

To impreza dla wszystkich, dzieci i dorosłych, amatorów i zaawansowanych. Najważniejszy jest udział. Każdy uczestnik otrzyma medal, koszulkę okolicznościową, napój izotoniczny, wodę i posiłek regeneracyjny, a dzieci dodatkowo otrzymają niespodzianki niezależnie od zajętego miejsca.

Dorośli zmierzą się na dwóch dystansach do wyboru: 10 km - bieg fitness oraz 21 km - bieg główny.

- Nawet ten najdłuższy dystans jest do pokonania przez amatora, pokona go każdy bez większego zmęczenia przy rekreacyjnej prędkości przejazdu - zachęca Julian Ziółkowski, organizator zawodów.

Dzieci jechać będą na dwóch dystansach: 600 metrów dla dzieci do 12 lat i 1000 metrów dla dzieci w wieku 13-15lat.

- Rodzice mogą wspierać swoje dzieci podczas dystansu, na przykład trzymając pociechę za rękę i podtrzymywać w dojechaniu do mety - mówi Ziółkowski.

Ilość miejsc w poszczególnych wyścigach jest ograniczona. Wśród dorosłych maksymalnie 150-160 osób, wśród dzieci do 60.

- Na razie mamy około setki uczestników w biegu głównym, w biegu fitness i dziecięcych po kilkadziesiąt osób - zdradza Ziółkowski. - Także miejsca jeszcze są. Zapisywać się będzie można w dniu startu w biurze zawodów, które czynne będzie od godziny 9.

Półmaraton Wrotkarski odbędzie się we wtorek, 3 maja, trasa przebiegać będzie wokół Stadionu Energa Gdańsk. Tam też usytuowane będzie biuro zawodów.

Dorośli za udział płacą 65 zł, start dzieci jest bezpłatny.

Podczas półmaratonu dopuszczany jest każdy rodzaj wrotek i rolek, prócz nartorolek z kijkami. Obowiązkowy jest kask, ubiór dowolny. Wskazane ochraniacze na łokcie, kolana i nadgarstki, ale nie są konieczne.

Na miejscu możliwe będzie bezpłatne wypożyczenie wrotek i kasków. Nie będzie ich jednak dużo, bo po kilka sztuk dla dorosłych i dzieci.

- Liczymy przede wszystkim na udział osób, które posiadają własny sprzęt - zaznacza Ziółkowski.


Program zawodów:

  • 11.15 start na 600 m dla dzieci do 12 lat
  • 11.30 start na 1000 m dla dzieci 13-15 lat
  • 12.00 start do biegu fintess na 10 km
  • 13.00 start do biegu głównego na 21 km

 

-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora