Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wspólne dekorowanie pierników w "Domu pod Irysami"

"Dom pod Irysami" prowadzony przez Gdańską Fundację Inicjatyw Społecznych istnieje od pięciu lat. We wtorek, 19 grudnia, wspólnie z domownikami - dziećmi pozbawionymi opieki rodzicielskiej - pierniki zdobił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Wspólne dekorowanie pierników w "Domu pod Irysami"
A
A
data publikacji: 20 grudnia 2017 r.

Nz. Wspólne dekorowanie pierników w Domu pod Irysami w Gdańsku
Nz. Wspólne dekorowanie pierników w Domu pod Irysami w Gdańsku
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

- Wspominaliśmy otwarcie domu 6 grudnia 2012 roku - mówi Piotr Wróblewski dyrektor Domów dla Dzieci Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznych. - Ze wzruszeniem mówiliśmy o świętej pamięci księdzu arcybiskupie Tadeuszu Gocłowskim, który towarzyszył nam w tym ważnym dniu. Część dzieci, która wtedy z nami była, prowadzi już samodzielne życie, czwórka wyrosła i jest nadal z nami.  

“Dom pod Irysami” kontynuuje w Gdańsku tradycję „Domu na Trakcie” GFIS, który został naruszony w wyniku pożaru okolicznych zabudowań. Nową przestrzeń dla dzieci zawdzięcza współpracy z Gdańską Infrastrukturą Wodno-Kanalizacyjną i zaangażowaniu prezydenta Pawła Adamowicza. "Dom pod Irysami" pierwotnie miał charakter interwencyjny.

Gdańska Fundacja Inicjatyw Społecznych jest liderem zmian w systemie opieki nad dziećmi pozbawionymi opieki rodzicielskiej na terenie Trójmiasta. Korzystając z doświadczeń Towarzystwa Nasz Dom fundacja wypracowała standardy indywidualnej pracy z dzieckiem i jego rodziną w oparciu o kameralne Domy dla Dzieci. Dzieci i młodzież znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej potrzebują szczególnego, indywidualnego wsparcia.

Fundacja prowadzi sześć kameralnych Domów dla Dzieci w Gdańsku i w Gdyni. Dom dla Dzieci jest domem o niepowtarzalnym charakterze, w którym mieszkają dzieci oraz młodzież pozbawione opieki i troski rodzicielskiej. Domy dla Dzieci GFIS to bezpieczne i pełne ciepła miejsca będące alternatywą dla instytucji Domów Dziecka. W każdym z domów GFIS mieszka czternaścioro dzieci, które uczą się życiowych umiejętności opiekując się domem, przygotowując posiłki, ustalając budżet domowy.

- Stawiamy na przygotowanie do dorosłego, samodzielnego życia - dodaje Piotr Wróblewski. - Wspieramy w edukacji oraz nabywaniu kwalifikacji i kompetencji niezbędnych na rynku pracy.-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl