PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wspieraj WOŚP: licytuj na Allegro wyjątkowe przedmioty i usługi związane z Gdańskiem. AKTUALIZACJA AUKCJI

Wspieraj WOŚP: licytuj na Allegro wyjątkowe przedmioty i usługi związane z Gdańskiem. AKTUALIZACJA AUKCJI
Trwają aukcje charytatywne na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyło się także miasto Gdańsk z unikatowymi przedmiotami, usługami i gadżetami związanymi z naszym miastem. Pierwsze licytacje zakończono 18 stycznia, ale na aukcjach pojawiają się kolejne przedmioty!
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Ta drewniana cegiełka to planka - element najstarszego czynnego żaglowca pod polską banderą

W niedzielę, 15 stycznia, już po raz 25. w całej Polsce tysiące wolontariuszy wyszły na ulice, aby zebrać datki na sprzęt medyczny dla oddziałów ogólnopediatrycznych oraz ratujący zdrowie i życie seniorów w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku wspierać ich będą artyści - w Gdańsku wystąpią Brathanki i Jose Torres, będzie także pokaz ogni. Ale nie tylko dając datki do puszki można pomóc.

Jak co roku do akcji włączyło się również Allegro, na rwają charytatywne aukcje. Wśród ofiarodawców znalazł się Gdańsk, który wystawił niezwykłe przedmioty i usługi związane z naszym miastem. Włącz się do licytacji, wygraj i pomóż potrzebującym!


Pamiątkowy fragment planki STS „Generał Zaruski”

STS „Generał Zaruski” to flagowy żaglowiec Miasta Gdańska i najstarszy czynny żaglowiec pływający pod polską banderą. Został zamówiony przez polską organizację - Ligę Morską i Kolonialną, z inicjatywy gen. Mariusza Zaruskiego w 1938 roku, na potrzeby szkolenia polskiej młodzieży. Zbudowano go rok później, a w 1940 roku zwodowano. Od tego czasu ten drewniany, tradycyjny kecz gaflowy, jeden z niewielu takich w Europie i jedyny w Polsce, pływa po wodach Bałtyku.

Prezentowany na aukcji przedmiot, to pochodzący z zabytkowego żaglowca fragment historycznej dębowej planki poszycia burt o wymiarach 170 x 130 x 50 mm i wadze około 1 kg, ozdobiony mosiężną plakietką i tabliczką.

Dodatkowo zwycięzca licytacji otrzyma oficjalną koszulkę uroczystości podniesienia bandery (rozmiar S), haftowany emblemat z nowym logo Zaruskiego - taki sam, jaki występuje na galowych mundurach załogi jachtu, kartę pocztową „Pod pełnymi żaglami” oraz certyfikat z podziękowaniami.

Licytacja: STS „Generał Zaruski” - pamiątkowy fragment planki


Rejs z patrolem Straży Miejskiej w Gdańsku

Rejs ze Strażą Miejską w Gdańsku to niezapomniana wodna przygoda. Warto!

To wymarzona oferta dla wszystkich, którzy kochają słońce, wodę i szybkie łodzie motorowe. A przy okazji, chcą się przekonać, jak wygląda dzień pracy gdańskich strażników miejskich.

Zwycięzca aukcji wygra 1-dniowy rejs z osobą towarzyszącą, z patrolem wodnym Straży Miejskiej w Gdańsku. Załoganci przejdą krótkie przeszkolenie z podstawowych zasad bezpieczeństwa żeglugi i otrzymają kamizelki. Rejs odbędzie się łodzią hybrydową model Parker 6100 o mocy 150 koni mechanicznych, wykorzystywaną do patroli miejskich akwenów (m.in. Motława, kanały portowe, Martwa Wisła).

Termin wykorzystania nagrody jest do ustalenia - w okresie od kwietnia do września 2017 roku.

Licytacja: Rejs z patrolem Straży Miejskiej w Gdańsku


Gadżety i autografy kadry polskich szczypiornistów

Gadżety z autografami reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn

Koszulka reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych z autografami zawodników i piłka z autografami reprezentantów Polski w piłkę ręczną, złożonymi przed meczem Polska - Serbia, który odbył się w Ergo Arenie 3 listopada 2016 roku, oraz plakat z meczu Polska - Serbia z podpisem Michała Jureckiego (lewy rozgrywający).

Licytacja: Gadżety + autografy kadry polskich szczypiornistów


VIP-owski przejazd gondolą Koła Widokowego AmberSky

Zapierający dech w piersiach widok w jedynej takiej gondoli VIP

Znane już gdańszczanom Koło AmberSky po raz pierwszy w te święta stanęło w samym sercu Gdańska, na Targu Węglowym, oferując zwiedzającym nowe, niezapomniane wrażenia widokowe. Atrakcja pozwala wznieść się na 50 metrów ponad dachami Gdańska i podziwiać miasto z nowej, niecodziennej perspektywy, z której widać między innymi Stare Miasto, bursztynowy stadion, stocznię z zabytkowymi żurawiami, wzgórza morenowe, a nawet odległy Hel.

Przedmiot licytacji to ważny przez 9 miesięcy od momentu wylicytowania voucher na wyjątkowe zwiedzanie - w luksusowej, jedynej w kole widokowym kabinie VIP ze szklaną podłogą, wyposażonej w skórzane fotele dla maksimum 4 osób. Dodatkowo, na szczęśliwców, którzy wylicytują taką podróż czekać będzie butelka szampana.

Licytacja: Przejazd gondolą VIP Koła Widokowego AmberSky


Ławka z dedykowaną tabliczką w Parku Oliwskim

Spersonalizowana dębowa ławka w prestiżlowym punkcie Parku Oliwskiego - wspaniały prezent dla samego siebie lub kogoś bliskiego

W sierpniu 2016 roku Park Oliwski zyskał nowe elementy, które przybliżyły go do słynnego amerykańskiego Central Parku - specjalne, spersonalizowane ławki. Teraz, z okazji WOŚP. Miasto Gdańsk oferuje wyjątkową szansę zostania Mecenasem takiej dębowej ławki, która stanie w prestiżowym miejscu parku - w Parterze Ogrodowym Paradisum.

Posiadacz takiej wyjątkowej ławki będzie mógł w ten sposób trwale zaznaczyć swoją obecność, upamiętnić ważny moment - dla siebie lub dla kogoś bliskiego. Oprócz dedykacji na tabliczce o wymiarach 110 mm x 50 mm, która zostanie umieszczona w oparciu ławki, właściciel otrzyma certyfikat oraz mini wersję drewnianej ławki z dedykacją.

Licytacja: Ławka z dedykowaną tabliczką w Parku Oliwskim


Piłka z autografami zawodników Lechii Gdańsk

Piłka nożna z autografami zawodników Lechii Gdańsk...

To wyjątkowy przedmiot dla fanów sportu - piłka nożna New Balance Furon NFLDIST6WK. Ma błyszczącą zszywaną maszynowo powłokę TPU zaprojektowaną z myślą o długotrwałej grze, przeznaczona jest na boiska trawiaste. A co ważniejsze, znalazły się na niej autografy zawodników Lechii Gdańsk.

Licytacja: Piłka z autografami zawodników Lechii Gdańsk


Koszulka z autografami zawodników Lechii Gdańsk

...a do kompletu podpisana przez piłkarzy koszulka

To kolejny, gadżet, o który powinni powalczyć fani piłki nożnej. Męska koszulka piłkarska New Balance EMT6134GN, a więc dokładnie taki sam model, w którym występują piłkarze Lechii Gdańsk. Ozdobiona emblematami klubu i wyposażona w kompletny system chłodzenia, specjalnie dla WOŚP „wzbogacona” autografami zawodników.

Skład: 100% poliester

Licytacja: Koszulka z autografami zawodników Lechii Gdańsk


Koszulka z autografami hokeistów MH Automatyka

Koszulka meczowa z numerem trenera drużyny hokejowej MH Automatyka Gdańsk

Oryginalna koszulka meczowa, w której grają hokeiści z drużyny MH Automatyka Gdańsk. Obecnie drużyna występuje w swoim pierwszym sezonie w Polskiej Hokej Lidze. 

Na aukcji można zdobyć koszulkę z numerem „13” i nazwiskiem obecnego trenera gdańszczan - Andrieja Kowalewa, oraz z autografami wszystkich zawodników. Numer na koszulce jest nieprzypadkowy - to właśnie z takim numerem grał Kowalew, który swoją karierę rozpoczynał w Dynamie Mińsk i już jako młodzieżowiec z reprezentacją Związku Radzieckiego do lat 20 zdobył złoty medal mistrzostw świata. 

Licytacja: Koszulka z autografami hokeistów MH Automatyka


Wjazd na komin elektrociepłowni EDF w Gdańsku

Szczodry licytujący wygra zwiedzanie zakamarków elektrociepłowni, na co dzień niedostępnych dla zwiedzających, i widok z 40-metrów

Na tej wyjątkowej aukcji można wygrać indywidualne zwiedzanie elektrociepłowni EDF w Gdańsku - jednej z największych energetycznych firm na Pomorzu. Zwiedzanie obejmuje wjazd lub wejście po schodach (do wyboru) platformę na 40 metrze wysokości, znajdującą się na nowym kominie Instalacji Mokrego Odsiarczania Spalin, z którego wydobywa się para wodna.

Licytować może osoba pełnoletnia, na wycieczkę może zabrać 1 osobę towarzyszącą pełnoletnią lub własne dzieci. Trasa zwiedzania zostanie dostosowana do wymogów bezpieczeństwa i wieku zwiedzających.

Licytacja: Wjazd na komin elektrociepłowni EDF w Gdańsku

Przejazd luksusowym autokarem AutoComfort

Voucher na przejazd autokarem o standardzie VIP

Do wylicytowania voucher od firmy AutoComfort, o wartości 1200,00 zł netto, na przejazd 50-osobowym autokarem o standardzie VIP po Trójmieście (z limitem 150 kilometrów oraz dyspozycją czasową do 8 godzin) lub rabat o wartości vouchera na dowolny wyjazd autokarem lub busem.

Szczegóły wybranej opcji zwycięzca aukcji ustala bezpośrednio z firmą AutoComfort. Voucher jest ważny od 15 stycznia 2017 r. do 30 kwietnia 2017 r. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja (minimum 14 dni wcześniej) i potwierdzenie terminu.

Licytacja: Od AutoComfort: Przejazd luksusowym autokarem

Kalendarz 2017 Harley-Davidson z autografem Billa Davidsona

Kultowe maszyny na tle najważniejszyh i najpiękniejszych miejsc w Gdańsku

Kalendarz Harley-Davidson z pięknymi plenerami Gdańska w tle (autorstwa Piotra Mielewczyka z Fotilo) i autografem Billa Davidsona, wnuka jednego z założycieli marki. Składa się z okładki i 12 kart przedstawiających zcustomizowane w Gdańsku motocykle Harley-Davidson.

Do sprzedaży trafiło jedynie 100 egzemplarzy. Kalendarz nie uszedł uwadze w centrali firmy Harley-Davidson i zyskał aprobatę samego Billa Davidsona, który podpisał kilka sztuk. Ta aukcja to niewątpliwie wielka gratka dla miłośników amerykańskiej legendy i pierwsza taka okazja w Polsce, by wylicytować pamiątkę z takim autografem.

Licytacja: Harley-Davidson Kalendarz 2017 z autografem

Koszulka z autografami kadry szczypiornistów

Zestaw gadżetów od polskich szczypiornistów przekroczył 800 zł na 6 dni przed końcem licytacji. Czy podobny sukces czeka koszulkę z autografami?

Kolejny prezent przekazany przez Reprezentację Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Na tej wyjątkowej aukcji gratka dla fanów polskiego szczypiorniaka - oryginalna koszulka z autografami członków kadry narodowej. Koszulka w kolorze czerwonym marki KEMPA, rozmiar M, 100% poliester.

Licytacja: Koszulka z autografami kadry szczypiornistów

Stolik dla 4 osób w strefie VIP na Stadionie Energa Gdańsk podczas meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia

Oglądanie takiego meczu w strefie VIP to prawdziwa gratka dla fanów piłki nożnej

Po raz kolejny bursztynowy Stadion Energa Gdańsk gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku można wylicytować stolik dla czterech osób w strefie VIP na jednym z najważniejszych meczów roku: Lechia Gdańsk - Arka Gdynia.

Mecz odbędzie się w ramach 29. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Prawdopodobna data meczu to 15.04.2017 - mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a Arką Gdynia (termin i godzina może ulec zmianie w wyniku decyzji organizatora rozgrywek Ekstraklasa sp. z o.o.).

Wygrana upoważnia do oglądania przez cztery osoby meczu w strefie Gold VIP oraz do korzystania z cateringu i otwartego baru. Strefa dostępna jest dwie godziny przed meczem do dwóch godziny po meczu. Do biletów dołączone będzie również jedna bezpłatna wjazdówka parkingowe.

Licytacja: STADION ENERGA GDAŃSK stolik dla 4 osób strefa VIP

Czytaj także:

Karnawał Pomagania czyli Gdańsk po raz 25. na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyAgata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze