PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wrzeszcz Górny. Jeszcze więcej drzew przy głównej arterii Gdańska

Wrzeszcz Górny. Jeszcze więcej drzew przy głównej arterii Gdańska
Na kilkudziesięciometrowym odcinku chodnika, przy al. Grunwaldzkiej 102 -104, w sąsiedztwie gmachu poczty, lada dzień zasadzone zostaną miłorzęby. To kolejny "zielony" projekt zrealizowany w tym roku przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, a sfinansowany ze środków Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przy al. Grunwaldzkiej zasadzonych zostanie kilka miłorzębów
Przy al. Grunwaldzkiej zasadzonych zostanie kilka miłorzębów
Fot. FB Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny

 

Radni Wrzeszcza Górnego zabezpieczyli w tegorocznym budżecie dzielnicy blisko 71 tys. złotych na "modernizację i zagospodarowanie fragmentu chodnika przy al. Grunwaldzkiej na wysokości numerów budynków 102-104". W ramach inwestycji wykonano częściowo tzw. rozbruk chodnika, a więc zdjęto w wyznaczonych miejscach chodnikowe płyty. Następnie wykonano wgłębienia, w których wkrótce pojawią się nasadzenia.

Radni dzielnicy podjęli uchwałę o przeznaczeniu ponad 70 tys. złotych na wspomnianą inwestycję już w marcu br. To ostatnie realizowane zadanie, jakie zaplanowano w dzielnicy na ten rok.

W 2021 r., na wniosek radnych Górnego Wrzeszcza i przy finansowaniu z budżetu dzielnicy, wykonano także żywopłot wzdłuż parkingu tzw. Festynowej Łąki (ul. Jaśkowa Dolina 74-84), żywopłot wzdłuż ul. Fiszera, nową rabatę na rogu ul. Sosnowej i Batorego, a także zadbano o nowe zagospodarowanie terenu przy skrzyżowaniu ul. Batorego z Topolową i rekultywację trawników na ul. Jesionowej.

 

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl