PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wrzeszcz Górny. Inwestycja Officyna - ruszyła budowa drugiego biurowca

Wrzeszcz Górny. Inwestycja Officyna - ruszyła budowa drugiego biurowca
W czwartek, 19 września wmurowano kamień węgielny pod budowę drugiego etapu inwestycji Officyna przy al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu. Budynek będzie miał pięć kondygnacji biurowych i blisko 7, 3 tys. mkw. powierzchni najmu - więcej niż pierwszy biurowiec, do którego już wkrótce zaczną wprowadzać się najemcy.
Wizualizacja biurowca Officyna II, od strony ul. Wassowskiego
Wizualizacja biurowca Officyna II, od strony ul. Wassowskiego
APA Wojciechowski Trójmiasto

 

II etap Officyny powstaje na tyłach gotowego już biurowca, który zbudowano w miejscu wyburzonych powojennych budynków Chemii przy al. Grunwaldzkiej 46 i 48/50.

Obiekt będzie w całości przeznaczony na biura, zlokalizowany będzie w głębi działki, na zamkniętym terenie. Na parterze zaprojektowano dwa lokale, a typowe piętra biurowe znajdą się na poziomach od +1 do +3. Piętro +4 będzie mniejsze powierzchniowo ze względu na planowany tu taras o powierzchni blisko 270 mkw.

- Officyna to kameralna inwestycja na tle naszych wcześniejszych realizacji, zwłaszcza Alchemii – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus, która jest deweloperem Officyny. - Sądzę, że to ciekawa oferta przede wszystkim dla mniejszych najemców, dla których wysokiej jakości powierzchnia w tej części miasta stała się teraz bardziej dostępna. Z realizacją Officyny trzymamy się dalej głównej osi komunikacyjnej aglomeracji, kontynuujemy tym samym rozwój al. Grunwaldzkiej, jako głównej ulicy biznesowej 

 

Officyna: z przodu budynek I, już gotowy; w tle wizualizacja etapu II
Officyna: z przodu budynek I, już gotowy; w tle wizualizacja etapu II
APA Wojciechowski Trójmiasto

 

Wznoszony budynek połączony będzie z pierwszym etapem Officyny bezpośrednim przejściem - łącznikiem, który ułatwi pracującym to osobom dostęp do oferty usługowej w pierwszym budynku i w jego okolicach. 

Główne wejście prowadzić będzie od strony al. Grunwaldzkiej (przez I etap), natomiast wjazd na teren inwestycji usytuowano od strony ul. Wassowskiego.

W ramach inwestycji powstanie ponad 70 miejsc parkingowych w podziemnej hali oraz na poziomie 0 (w budynku) oraz 35 miejsc na docelowym parkingu zewnętrznym.

Projekt inwestycji przygotowała pracownia APA Wojciechowski Trójmiasto.

 

Planowany termin oddania do użytku to początek 2021 roku.

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl