PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wrzesień 2017 w Gdańsku. Najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterów

Wrzesień 2017 w Gdańsku. Najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterów
Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk z przedszkolakiem Michałem, motocykle fruwające nad ziemią, rozbiórka dachu palmiarni w Parku Oliwskim, Gdańsk oglądany z Wyspy Spichrzów, biegacze na kładce, zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk podczas inauguracji kampanii "Łączy nas Gdańsk". Zobaczcie nasze zdjęcia września.

1 września, to nie tylko poranne uroczystości na Westerplatte. O godzinie 10.00, przy ul. Kładki 24 odbyła się uroczystość poświęcona pamięci Polaków torturowanych i zamęczonych w budynku Victoriaschule. W południe odprawiono mszę św. w intencji Poległych Pocztowców
1 września, to nie tylko poranne uroczystości na Westerplatte. O godzinie 10.00, przy ul. Kładki 24 odbyła się uroczystość poświęcona pamięci Polaków torturowanych i zamęczonych w budynku Victoriaschule. W południe odprawiono mszę św. w intencji Poległych Pocztowców
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł i zobacz film. Obejrzyj więcej zdjęć

Zamiast sklepu... przedszkole. W piątek, 1 września, uroczyście otwarto Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 4, przy ul. Świętokrzyskiej 23. Tym samym zainaugurowano też projekt „Pozytywne Przedszkola Pomorza”. W wydarzeniu wziął udział Mieczysław Struk - marszałek województwa pomorskiego i Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej
Zamiast sklepu... przedszkole. W piątek, 1 września, uroczyście otwarto Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 4, przy ul. Świętokrzyskiej 23. Tym samym zainaugurowano też projekt „Pozytywne Przedszkola Pomorza”. W wydarzeniu wziął udział Mieczysław Struk - marszałek województwa pomorskiego i Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł

W Gdańsku w dniach 2-3 września (sobota-niedziela) odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Europy. Spośród zawodników z kilkunastu krajów uczestniczących w imprezie na torze przy ul. Starogardzkiej najlepiej radzili sobie Francuzi, którzy wyprzedzili Duńczyków i Włochów. W rywalizacji kobiet złoty medal przypadł Holenderkom
W Gdańsku w dniach 2-3 września (sobota-niedziela) odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Europy. Spośród zawodników z kilkunastu krajów uczestniczących w imprezie na torze przy ul. Starogardzkiej najlepiej radzili sobie Francuzi, którzy wyprzedzili Duńczyków i Włochów. W rywalizacji kobiet złoty medal przypadł Holenderkom
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

Rozbiórka szklanej palmiarni rozpoczęła się na dobre. Usuwanie pierwszych szyb mało estetycznej rotundy można było zauważyć już kilka dni temu. We wtorek, 5 września, rozpoczął się z kolei demontaż elementów konstrukcji obiektu. Potem rozebrane zostały fundamenty obecnego budynku, po czym rozpoczęła się budowa fundamentów pod nową rotundę
Rozbiórka szklanej palmiarni rozpoczęła się na dobre. Usuwanie pierwszych szyb mało estetycznej rotundy można było zauważyć już kilka dni temu. We wtorek, 5 września, rozpoczął się z kolei demontaż elementów konstrukcji obiektu. Potem rozebrane zostały fundamenty obecnego budynku, po czym rozpoczęła się budowa fundamentów pod nową rotundę
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

Rozłożone skrzydła motyla symbolizują płuca osób chorych na mukowiscydozę, nieuleczalną chorobę genetyczną. 8 września obchodzimy Światowy Dzień Mukowiscydozy, w Gdańsku z tej okazji otworzono 'motylówkę' - oazę życia dla miejskich motyli - łącząc w ten sposób ekologię z szerzeniem wiedzy i wsparciem dla chorych na mukowiscydozę
Rozłożone skrzydła motyla symbolizują płuca osób chorych na mukowiscydozę, nieuleczalną chorobę genetyczną. 8 września obchodzimy Światowy Dzień Mukowiscydozy, w Gdańsku z tej okazji otworzono 'motylówkę' - oazę życia dla miejskich motyli - łącząc w ten sposób ekologię z szerzeniem wiedzy i wsparciem dla chorych na mukowiscydozę
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

Piątek, 8 września, zawieszenie wiechy na obiektach Deo Plazy i wizytacja na placu budowy Wyspy Spichrzów - to znaki, że prace nabierają tempa. Tereny, które czekały na zagospodarowanie od ponad 72 lat, nabierają kształtu
Piątek, 8 września, zawieszenie wiechy na obiektach Deo Plazy i wizytacja na placu budowy Wyspy Spichrzów - to znaki, że prace nabierają tempa. Tereny, które czekały na zagospodarowanie od ponad 72 lat, nabierają kształtu
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł i zobacz film. Obejrzyj więcej zdjęć

Na starcie tegorocznej edycji Biegu Westerplatte (niedziela, 10 września) stanęła rekordowa liczba 3452 zawodników, którzy biegli nową trasą, m.in. przez Most Siennicki i kładkę nad Motławą z finiszem w pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności. Najszybszy na miecie był ubiegłoroczny triumfator Marek Kowalski
Na starcie tegorocznej edycji Biegu Westerplatte (niedziela, 10 września) stanęła rekordowa liczba 3452 zawodników, którzy biegli nową trasą, m.in. przez Most Siennicki i kładkę nad Motławą z finiszem w pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności. Najszybszy na miecie był ubiegłoroczny triumfator Marek Kowalski
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

Do tej pory Amerykanie, stacjonujący w Polsce i naszej części Europy, przerzucali ciężki sprzęt m.in. przez port w niemieckim Bremerhaven. Teraz po raz pierwszy zrobili to w Gdańsku. Terminal kontenerowy DCT zapełnił się we wtorek, 13 września, czołgami Abrams i żołnierzami US Army
Do tej pory Amerykanie, stacjonujący w Polsce i naszej części Europy, przerzucali ciężki sprzęt m.in. przez port w niemieckim Bremerhaven. Teraz po raz pierwszy zrobili to w Gdańsku. Terminal kontenerowy DCT zapełnił się we wtorek, 13 września, czołgami Abrams i żołnierzami US Army
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

W poniedziałek, 18 września, do Gdańska przyjechali piłkarze Jagiellonii Białystok. Lechia zremisowała 3:3 po bardzo chaotycznym, ale i emocjonującym meczu i golu strzelonym w ostatniej minucie
W poniedziałek, 18 września, do Gdańska przyjechali piłkarze Jagiellonii Białystok. Lechia zremisowała 3:3 po bardzo chaotycznym, ale i emocjonującym meczu i golu strzelonym w ostatniej minucie
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

Najnowszy spektakl Teatru Dada von Bzdülöw, założonego przez Leszka Bzdyla oraz Katarzynę Chmielewską, będzie 50. już realizacją w 25-letnim dorobku tej grupy tańca współczesnego. Zatytułowany “Dzisiaj, Wszystko” ma z jednej strony - jak mówią artyści - podsumowywać wieloletnie doświadczenie zespołu, ale też otworzyć nową perspektywę tematyczną i wykonawczą
Najnowszy spektakl Teatru Dada von Bzdülöw, założonego przez Leszka Bzdyla oraz Katarzynę Chmielewską, będzie 50. już realizacją w 25-letnim dorobku tej grupy tańca współczesnego. Zatytułowany “Dzisiaj, Wszystko” ma z jednej strony - jak mówią artyści - podsumowywać wieloletnie doświadczenie zespołu, ale też otworzyć nową perspektywę tematyczną i wykonawczą
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł i zobacz film. Obejrzyj więcej zdjęć

Czwartek, 21 września, mężczyźni chodzący po dachu hotelu Puro przy ul. Stągiewnej, w tle koło widokowe
Czwartek, 21 września, mężczyźni chodzący po dachu hotelu Puro przy ul. Stągiewnej, w tle koło widokowe
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

W Gdańsku żyją i pracują dziesiątki tysięcy obcokrajowców. Wielu z nich wybrało nasze miasto jako swoje wymarzone miejsce na mapie. Są naszymi sąsiadami, współobywatelami. W piątek, 22 września, wieczorem ruszyła kampania “Łączy nas Gdańsk”, która ma pokazać bogactwo społeczne, jakie wynika z obecności obcokrajowców w naszym mieście
W Gdańsku żyją i pracują dziesiątki tysięcy obcokrajowców. Wielu z nich wybrało nasze miasto jako swoje wymarzone miejsce na mapie. Są naszymi sąsiadami, współobywatelami. W piątek, 22 września, wieczorem ruszyła kampania “Łączy nas Gdańsk”, która ma pokazać bogactwo społeczne, jakie wynika z obecności obcokrajowców w naszym mieście
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęćZobacz także:

Sierpień 2017 w Gdańsku. Najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterów

Lipiec 2017 w Gdańsku uwieczniony przez naszych fotoreporterów

Czerwiec 2017 w Gdańsku w obiektywie naszych fotoreporterów

Maj 2017 w Gdańsku w obiektywie naszych fotoreporterów

Kwiecień 2017 w Gdańsku oczami naszych fotoreporterów

Marzec 2017 w Gdańsku. Najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterów

Luty 2017 w Gdańsku. ZOBACZ najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterówWaldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze