PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wróżby, wosk, przebieranki. Zabawa andrzejkowa dla seniorów na Dolnym Mieście    

Wróżby, wosk, przebieranki. Zabawa andrzejkowa dla seniorów na Dolnym Mieście    
To spotkanie dla gdańszczanek i gdańszczan 60+ z dziennych domów pomocy, klubów seniora, którzy andrzejki chcą spędzić na wspólnej zabawie. Czeka ich lanie wosku, wróżby z fusów, klucza i chmur. Spotkanie odbędzie się w piątek 29 listopada, w Dziennym Domu „Senior-Wigor Świętej Barbary”, przy ul. św. Barbary 3 w Gdańsku. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00. 
Zabawa andrzejkowa dla seniorów organizowana przez gdański MOPR to wieloletnia tradycja
Zabawa andrzejkowa dla seniorów organizowana przez gdański MOPR to wieloletnia tradycja
Fot. Archwum MOPR

W andrzejkowej zabawie udział wezmą gdańscy seniorzy z dziennych domów pomocy, klubów seniora. Na spotkanie zaproszone są też samotne, starsze osoby z innych gdańskich dzielnic. 

- To propozycja dla aktywnych osób, które chcą w miłej, integracyjnej atmosferze spędzić czas - zachęca Sylwia Ressel, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. - Dla seniorek i seniorów ceniących kontakt z ludźmi i tradycję. Motywem spotkania są naturalnie wróżby wszelakie. W programie imprezy przewidziano również atrakcje artystyczne i kulinarne. 

 

Czytaj także: 2. Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów. Tłumy odwiedziły Amber Expo WIDEO I ZDJĘCIA

 

Podczas zabawy andrzejkowej seniorzy spotkają się też z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, którzy będą informować i edukować osoby starsze w zakresie szeroko rozumianego, seniorskiego bezpieczeństwa. Z kolei przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku doradzą zainteresowanym, gdzie znaleźć wsparcie m.in. poradnicze, psychologiczne czy w zakresie usług opiekuńczych. 

- Mam nadzieję, że to andrzejkowe, seniorskie spotkanie sprzyjać będzie integracji, nawiązywaniu trwałych przyjaźni oraz edukacji - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. - Życzę wspaniałej imprezy.

 

andrzejkiseniorzy2
Wróżby podczas ubiegłorocznej zabawy andrzejkowej w Dziennym Domu „Senior - Wigor Świętej Barbary” na Dolnym Mieście w Gdańsku 
Fot. Archiwum MOPR

 

Piątkowe spotkanie jest kolejnym z tegorocznego cyklu przedsięwzięć organizowanych w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2019”, zainicjowanego m.in. przez gdański MOPR i prowadzonego w partnerstwie z placówkami wsparcia dla sędziwych mieszkańców (tym razem to DD „Senior-Wigor Św. Barbary” i „Gdański Wigor” Dzienny Dom Seniora) oraz KMP w Gdańsku. Służy on aktywizacji, integracji, nawiązywaniu przyjaźni osób starszych.

Czytaj także:

“Aktywni z wiekiem” i “Seniorzy z pasją” - cykl bezpłatnych warsztatów i zajęć dla gdańskich seniorów

 

 

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl