Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Woody Allen na Strzyży: ruszyło kolejne wakacyjne kino pod gołym niebem

Kino na dachu, kino podwórkowe, kino pod wartownią, kino na leżakach, samochodowe kino przy Stadionie Energa Gdańsk - można wybierać. Tegoroczną nowością w bogatej gdańskiej ofercie plenerowych projekcji filmowych jest kino na łóżkach. Ruszyło w piątkowy wieczór na parkingu przed Galerią Wnętrz City Meble przy al. Grunwaldzkiej 211. Na ekranie - filmy Woody'ego Allena. Pierwsza z cyklu projekcji przyciągnęła 300 osób.

Woody Allen na Strzyży: ruszyło kolejne wakacyjne kino pod gołym niebem
A
A
data publikacji: 08 lipca 2017 r.

Mateusz Ochocki/KFP

Nowe kino plenerowe zorganizowano na Strzyży, ale przyjechali miośnicy twórczości Woody'ego Allena z całego Gdańska.

Na bezpłatne pokazy gospodarze centrum handlowego zapraszają wspólnie ze Stowarzyszeniem Hamulec Bezpieczeństwa. Co dwa tygodnie, w wakacyjne piątki (godz. 21.30) można się tutaj wygodnie rozłożyć na łóżku przed wielkim ekranem, na którym królują wyłącznie filmy Woody'ego Allena, mistrza inteligentnych komedii, ciętej riposty i autoironicznego żartu. Kto pierwszy, ten lepszy. Na inaugurację widzowie oglądali film "Co nas kręci, co nas podnieca" z 2009 roku.

ZOBACZ TEŻ: Tłumy na gdańskim drive-in. W poniedziałek dodatkowy seans

Mateusz Ochocki/KFP

Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

- Przygotowaliśmy 25 łóżek, materacy ułożonych na paletach - mówi Aleksandra Adamska z Galerii Wnętrz City Meble, koordynatorka wydarzenia. - Do tego były koce, poduszki, stoliczki i lampki nocne - świeczki w słoiczkach. Spodziewano się około 100 osób. Przyszło co najmniej trzykrotnie więcej. W sąsiedztwie łóżek pojawiły się więc leżaki i krzesełka. Na kolejny seans spróbujemy przygotować więcej miejsc, oczywiście nie tylko leżących. Można do nas przyjść z własnym leżakiem tudzież z dmuchaną sofą

CZYTAJ TAKŻE: Westerplatte. Wraca plenerowe Kino pod Wartownią Nr 1, leżaki i grochówka


Mateusz Ochocki/KFP

21 lipca kino na łóżkach zaprezentuje widzom „Zakochanych w Rzymie”, 112-minutową produkcję Allena z 2012 roku. Na 4 sierpnia zaplanowana jest projekcja filmu „O Północy w Paryżu” (100 min., 2011 r.), a cały cykl zakończy się dwa tygodnie później w gorącej Katalonii („Vicky Cristina Barcelona”, 96 min., 2008 r.). Jeśli przyjdzie deszcz, to pokazy będą przekładane na niedziele.

ZOBACZ: Druga edycja kina na dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Mateusz Ochocki/KFP

Mateusz Ochocki/KFP

Tekst: KFP

-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl