PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wolne miejsca dla dzieci na rejs po Wiśle i zwiedzanie Gdańska

Wolne miejsca dla dzieci na rejs po Wiśle i zwiedzanie Gdańska
Rejs katamaranem po Wiśle, potem zwiedzanie Głównego Miasta - to propozycja na wakacje dla dzieci z rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Ośrodek zaprasza też na rejs i zwiedzanie rodziny z dziećmi, które nie korzystają na co dzień z pomocy społecznej - są jeszcze wolne miejsca na wycieczki.
DJP9503_799x533.JPG
Rejs katamaranem po Wiśle to kilka godzin wakacyjnego relaksu, szansa na zawarcie nowych znajomości i przygoda dla najmłodszych
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

Te bezpłatne atrakcje - rejsy katamaranem po Wiśle i spacery po mieście - zaplanowano na sierpień. Najpierw kilka godzin na pokładzie, potem wycieczka z przewodnikiem, który oprowadzi grupę po Głównym Mieście. 

- W tym roku zachęcamy do udziału w wycieczce także gdańskich rodziców z dziećmi, którzy na co dzień nie są podopiecznymi ośrodka - mówi Sylwia Ressel rzecznik gdańskiego MOPR-u. - Jednak z różnych, życiowych przyczyn np. braku środków finansowych, problemów opiekuńczo-wychowawczych czy choroby w rodzinie, nie są w stanie zapewnić pociechom wakacyjnych atrakcji. Rejs połączony ze zwiedzaniem Gdańska z pewnością będzie miłą odskocznią.

Zainteresowani rodzice proszeni są o kontakt z pracownikiem MOPR, pod numerem tel.: 58 347 82 92 (zapisy do 19 lipca 2019 roku). W sprawie rejsów po Wiśle można także kontaktować się z pracownikami Centrów Pracy Socjalnej, w dzielnicach (adresy, numery telefonów do CPS na stronie MOPR).

Bezpłatne rejsy po Wiśle dla najmłodszych, potrzebujących gdańszczan organizowane są partnersko przez Związek Miast Nadwiślańskich i MOPR od kilkunastu lat.

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl