Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Władze miasta uczciły gdańszczan tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej

W środę, 10 kwietnia, Piotr Borawski - zastępca prezydenta Gdańska, Agnieszka Owczarczak - przewodnicząca Rady Miasta i gdańscy radni złożyli kwiaty na grobach gdańszczan, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

Władze miasta uczciły gdańszczan tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej
A
A
data publikacji: 10 kwietnia 2019 r.
smolensk
Przedstawiciele władz Gdańska uczcili gdańszczan, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

W związku z dziewiątą rocznicą katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w środę, 10 kwietnia, przedsatwiciele gdańskich władz złożyli kwiaty na grobach Arkadiusza "Arama" Rybickiego, Anny Walentynowicz i Leszka Solskiego na cmentarzu Srebrzysko.

Po krótkiej uroczystości zastępca prezydenta Gdańska Piotr Borawski, przewodnicząca Rady Miasta Agnieszka Owczarczak i radni złożyli kwiaty na grobie Macieja Płażyńskiego w Bazylice Mariackiej. Przy sarkofagu Macieja Płażyńskiego odprawiono mszę świętą w intencji marszałka RP i pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej. Jak co roku w tym miejscu pojawiła się rodzina, krewni i przyjaciele marszałka RP.


W dniu 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Polski Lech Kaczyński i jego żona. Wśród ofiar katastrofy samolotu TU-145M byli także politycy, wojskowi, duchowni, kombatanci i przedstawiciele Rodzin Katyńskich.

 

 

oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl