PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Nowy kierunek z gdańskiego lotniska. Polecimy do Charkowa
Nowy kierunek z gdańskiego lotniska. Polecimy do Charkowa
Był już Lwów i Kijów, będzie Charków - połączenie między kolejnym ukraińskim miastem a Gdańskiem uruchomi Wizz Air. Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika, pierwsze loty odbędą się w październiku 2018 r. Bilety są już w sprzedaży.
Linia Wizz Air jest największym przewoźnikiem na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku
Linia Wizz Air jest największym przewoźnikiem na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl


Charków to największe miasto na wschodzie Ukrainy. Pierwszy lot z Gdańska odbędzie się 28 października 2018 r. W obie strony samolot będzie kursował dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele.

Bilety są już w sprzedaży. Ceny zaczynają się od 169 zł za bilet w jedną stronę (wersja Basic - podróż z bagażem podręcznym bez gwarancji wniesienia go na pokład samolotu), za bardziej komfortową podróż zapłacimy nawet 351 zł w jedną stronę (wersja Wizz Go - pierwszeństwo wejścia na pokład, bezpłatny wybór miejsca, gwarancja wniesienia na pokład bagażu podręcznego oraz małej torby, bagaż rejestrowany do 20 kg, wcześniejsza odprawa online).

Można spodziewać się, że połączenie to ułatwi dotarcie do Gdańska obywatelom Ukrainy, którzy w naszym mieście chcielliby podjąć pracę. Znajdą się też na pewno gdańszczanie, dla których szybki i bezpośredni przelot do Charkowa, będzie okazją do zwiedzenia tego miasta.

Sobór Zaśnięcia Matki Bożej (Uspieński)
Sobór Zaśnięcia Matki Bożej (Uspieński)
zdj. Evgeny Genkin/Wikipedia

To kolejne połączenie z Gdańska na Ukrainę oferowane przez linie Wizz Air. W sierpniu 2016 roku wystartowały pierwsze samoloty do Kijowa. W marcu tego roku przewoźnik uruchomił loty do Lwowa.


Więcej:

Kierunek Lwów. Z Gdańska na Ukrainę polecimy dwa razy w tygodniu: w poniedziałek i piątek

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl