PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wizyta w zoo zimą? Do marca zwierzęta czekają na nas codziennie do godz. 15

Wizyta w zoo zimą? Do marca zwierzęta czekają na nas codziennie do godz. 15
Do spacerowania po zoo, fanów ogrodu zachęcać nie trzeba. Nie wszyscy jednak wiedzą, że Gdański Ogród Zoologiczny można odwiedzać także zimą. Proponujemy, byście wzięli ze sobą termos ciepłej herbaty i wybrali się na spacer dowolnego dnia. Zoo jest czynne 365 dni w roku!
Świąteczny spacer po zoo? To możliwe, jeśli tylko macie na to ochotę!
Świąteczny spacer po zoo? To możliwe, jeśli tylko macie na to ochotę!
Dominik Paszliński/gdańsk.pl


Nie jest tajemnicą, że Gdański Ogród Zoologiczny najchętniej odwiedzany jest w tych miesiącach, w których na dworze jest ciepło i przyjemnie. Nic dziwnego, bo gdy aura jest sprzyjająca, chętniej wychodzimy z domu, chętniej spacerujemy. Kto był w ogrodzie w okresie wiosenno - letnim, ten wie, jak pięknie potrafi wyglądać zoo, gdy rośliny kwitną, trawa jest koloru soczystej zieleni, a zwierzęta wylegują się na słońcu. Nie jest także tajemnicą, że właśnie w takim czasie, w tak zwanym sezonie, do zoo ciągną tłumy, a to niektórym może przeszkadzać.

Ogród każdego roku odwiedza ponad 400 tysięcy gości (w 2017 roku było to dokładnie 432 508 odwiedzających). Dla tych, którzy nie lubią kolejek i zbyt wielu ludzi w jednym miejscu, mamy propozycję. Odwiedźcie zoo w sezonie zimowym. Tłumów tam na pewno o tej porze roku nie spotkacie. Zoo jest czynne 365 dni w roku. Zatem możemy się tam wybrać, kiedy tylko najdzie nas na to ochota.

Gdański Ogród Zoologiczny założony został w 1954 roku. Na powierzchni 125 hektarów mieszka obecnie ponad tysiąc zwierząt. To przedstawiciele prawie 200 gatunków. Ci, którzy mają ochotę przyjrzeć im się z bliska, powinni pamiętać o następujących kwestiach:

  • od listopada do marca zoo jest czynne w godz. 9.00 - 15.00,
  • kasy biletowe zamykane są godzinę przed zamknięciem ogrodu,
  • wejście do jest możliwe zoo godzinę przed zamknięciem,
  • pawilony ptaków i gadów, żyrafiarni i lwiarni zamykane są pół godziny przed zamknięciem ogrodu.

Wizyta w zoo zimową porą może być równie przyjemna, jak latem
Wizyta w zoo zimową porą może być równie przyjemna, jak latem
Grzegorz Mehring/gdańsk.pl