Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wizyta studyjna z ukraińskich miast w Gdańsku. Co interesuje sąsiadów w naszym mieście?

Do Gdańska przyjechała delegacja przedstawicieli ośmiu ukraińskich miast. 6 listopada goście spotkali się z Bogdanem Oleszkiem, Pawłem Adamowiczem i z pracownikami gdańskiego magistratu. Mieli tyle pytań, że spotkanie przedłużono o godzinę.

Wizyta studyjna z ukraińskich miast w Gdańsku. Co interesuje sąsiadów w naszym mieście?
A
A
data publikacji: 06 listopada 2017 r.

Obowiązkowe zdjęcie pamiątkowe gości z Ukrainy z przewodniczącym RMG Bogdanem Oleszkiem...
Obowiązkowe zdjęcie pamiątkowe gości z Ukrainy z przewodniczącym RMG Bogdanem Oleszkiem...
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Kijów, Winnica, Eherhodar, Iwanofrankiwsk, Melitopol, Myrhorod, Chmielnik, Jaremcze - 16 merów, wicemerów i dyrektorów różnych wydziałów magistratów tych ukraińskich miast przyjechało do Gdańska na jednodniową wizytę studyjną.

Ukraińscy samorządowcy spotkali się z przewodniczącym Rady Miasta Gdańska Bogdanem Oleszkiem i prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem w Nowym Ratuszu. Głównym tematem rozmów była oczywiście współpraca między samorządami miast po obu stronach granicy i demokracja lokalna.

Następnie odbyły się dwie prezentacje przygotowane dla uczestników wizyty studyjnej przez pracowników Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej gdańskiego magistratu. Grażyna Adamska przybliżyła temat metod promocji miasta Gdańska i budowania jego marki za granicą. Maciej Kukla zaś opowiadał o odbywających się w Gdańsku od lat spotkaniach prezydenta z mieszkańcami pod hasłem “Moja dzielnica, mój Gdańsk”, o budżecie obywatelskim i panelu obywatelskim.

...a także z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem
...a także z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

- Spotkanie w ratuszu miało trwać 3,5 godziny, trwało o godzinę dłużej, a i tak prelegenci nie zdążyli odpowiedzieć na wszystkie zadane przez gości pytania - mówi Anna Kieturakis z kancelarii prezydenta miasta Gdańska, która organizowała pobyt ukraińskich gości w naszym mieście. - Pozostałe mają przysłać drogą mailową po powrocie do domu. Odpowiemy na nie w ten sam sposób.

Po południu zaplanowano zwiedzanie Gdańska połączone ze spotkaniem z przedstawicielami Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Kolejne dwa dni goście z Ukrainy spędzą na spotkaniach z przedstawicielami samorządami Sopotu i Gdyni

Wizyta studyjna przedstawicieli ośmiu miast w Gdańsku odbyła się w ramach programu Partnership for Local economic Development and Democratic Governance (w wolnym tłumaczeniu: Partnerstwo dla lokalnego rozwoju gospodarczego i demokratycznych rządów) sponsorowanego przez Federation of Canadian Municipalities (Federacja Kanadyjskich Samorządów).

Polskim partnerem projektu jest Fundacja Solidarności Międzynarodowej przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych, powołana po to, by wspierać demokrację, w tym także lokalną, w krajach przechodzących transformację systemową.

O innej wizycie z Ukrainy w Gdańsku:

Odessa nie przyjaźni się z Gdańskiem. Goście z Ukrainy tłumaczą dlaczego

-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl