PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Wiosna, ach to Ty! Przyjdź do ZOO powitać wiosnę. W niedzielę 24 marca
Wiosna, ach to Ty! Przyjdź do ZOO powitać wiosnę. W niedzielę 24 marca
Mamy podpowiedź dla czytelników, którzy szukają pomysłu, jak spędzić najbliższą niedzielę, 24 marca. Przyjdźcie do gdańskiego zoo przywitać wiosnę. Gdański Ogród Zoologiczny przygotował program edukacyjno - rozrywkowy, który na pewno umili dzień dzieciom i ich opiekunom.
M.in. pierwszych oznak wiosny będziemy szukać w gdańskim zoo. Nz. krokusy
M.in. pierwszych oznak wiosny będziemy szukać w gdańskim zoo. Nz. krokusy
Mateusz Ochocki/KFP

 

Astronomiczna wiosna rozpoczyna 20 marca, kalendarzowa dzień później. Dla wielu ludzi to ulubiona pora roku. Aura za oknem robi się przyjemna, temperatura powietrza wzrasta i co istotne, do życia budzi się przyroda, której piękno umila funkcjonowanie. Nadejście wiosny warto więc przywitać w szczególny sposób, a takim sposobem może być udział w wydarzeniu przygotowanym przez Gdański Ogród Zoologiczny. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zanim goście zoo przywitają wiosnę, najpierw będą musieli ją znaleźć!

 

Te poszukiwania będą miały miejsce już najbliższą niedzielę, 24 marca. Zoo zaprasza na wiosenne spotkanie, które rozpocznie się o godz. 11.30 w sali dydaktycznej. Czekać tam będzie Marcin "Borsuk" Wilga, który wprowadzi najmłodszych w wiosenną tematykę. Następnie uczestnicy wydarzenia wspólnie udadzą się na poszukiwanie wiosny.

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Zostaw w krzakach tego zwierzaka”. To nowa kampania, której organizatorami są: Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" w Bydgoszczy, Park Narodowy "Bory Tucholskie", Gabinet Weterynaryjny Wiesław Borkowski oraz Gdański Ogród Zoologiczny. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem zabierania przez ludzi zwierząt z ich naturalnego środowiska i negatywnych skutków, które takie działania przynoszą.

W programie nie zabraknie też spotkania z lubianą przez najmłodszych panią Bajką, w którą jak zawsze wcieli się Anna Franek. Ponieważ dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, niedzielny program jest tak skonstruowany, by nie zabrakło w nim ani zabawy, ani przekazywania wiedzy na temat przyrody i zwierząt. Kto ma ochotę na zgłębienie tajników wczesnowiosennej przyrody, powinien odwiedzić zoo. Kto wie, może i dorośli dowiedzą się czegoś nowego?

 

Nz. Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego i alpaka Gabrysia
Nz. Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego i alpaka Gabrysia
Anna Bobrowska / KFP

 

Program wydarzenia:

11.30 – prelekcja przyrodnika pana Marcina „Borsuka” Wilgi w sali dydaktycznej

12.00 – spacer połączony z poszukiwaniem wiosny, w kierunku chatki „Góralka”

12.30 – spotkanie w chatce „Góralce”, gdzie zaplanowano:

  •       warsztaty z panią Bajką, czyli Anną Franek
  •       gra edukacyjna „Zostaw w krzakach tego zwierzaka”
  •       japońska wiosna z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych
  •       wspólne ognisko

14.00 – zakończenie.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zakupić bilet wstępu do zoo.

Na koniec wiosennego spotkania na terenie zoo zapłonie ognisko na którym upieczemy kiełbaski
Na koniec wiosennego spotkania na terenie zoo zapłonie ognisko na którym upieczemy kiełbaski. Można, lecz nie trzeba, wziąć własny prowiant
Krzysztof Mystkowski /KFP
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze