PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wigilia pod stoczniowym żurawiem. Pomoc osobom bezdomnych i potrzebującym

Wigilia pod stoczniowym żurawiem. Pomoc osobom bezdomnych i potrzebującym
W najbliższy czwartek, 20 grudnia 2019 roku pod stoczniowym żurawiem odbędzie się spotkanie wigilijne dla osób bezdomnych i potrzebujących. Będzie sycąca zupa, gorąca herbata, zbiórka ubrań i pieniędzy.
zurawdobry
Fundacja Społecznie Bezpieczni zaprasza 20 grudnia o godzinie 16.00 przy stoczniowym żurawiu na wigilię dla osób bezdomnych i potrzebujących

Fot. Wiesław Perszewski


Świąteczne spotkanie organizuje Fundacja Społecznie Bezpieczni, która zaprasza 20 grudnia o godzinie 16.00 przy stoczniowym żurawiu, na końcu drogi do wolności, przy moście pontonowym.

Wigilijne spotkanie rozpocznie się inauguracją iluminacji dźwigu, który tego dnia ma stać się choinką. Pod nim staną dwa namioty, w pierwszym znajdzie się „kuchnia” dla osób potrzebujących, gdzie będą mogli wspólnie zjeść ciepły posiłek i napić się herbaty. W drugim namiocie odbywać się będzie zbiórka odzieży. Potrzebne są szaliki, czapki, rękawiczki, kurtki zimowe (damskie i męskie) oraz swetry.

- Nie muszą to być nowe rzeczy. Każdy kto ma w domu niepotrzebne ubrania, ale nadające się do używania, może je przynieść do naszego namiotu - mówi Dominik Kwiatkowski, Prezes Fundacji Społecznie Bezpieczni. - Ważne też, by odzież była wyprana, w końcu dajemy ją drugiej osobie. W tym samym namiocie prowadzona będzie zbiórka do puszek, z której środki przeznaczone zostaną na realizację celów statutowych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Gdańsku.

Dodatkowo będzie można wykupić bony obiadowe dla potrzebujących. 

W ramach podziękowania dla osób wspierających, partner przedsięwzięcia Stocznia Cesarska Development przygotował atrakcje. Każdy kto 20 grudnia przyjdzie i wykupi więcej niż 10 bonów uzyska możliwość wejścia i zobaczy piękną panoramę Gdańska z prawie 30-metrowego dźwigu M3, w indywidualnie uzgodnionym z darczyńcą terminie. Za wykupienie 10 obiadów na darczyńcę czeka zwiedzanie terenu z przewodnikiem Morskiej Fundacji Historycznej i możliwość wejścia do obiektów na co dzień zamkniętych (termin zostanie wyznaczony w styczniu). Za wykupienie 5 bonów obiadowych będzie można uczestniczyć w warsztatach z tworzenia szablonów i nanoszenia ich na eko-torby. Warsztaty przeprowadzone zostaną przez dziewczyny z MAMYWENE (termin zostanie wyznaczony w styczniu). 1 bon obiadowy kosztuje 10 złotych.

Zbiórka ubrań rozpocznie się 20 grudnia o godzinie 16:00 i będzie trwała do godziny 19:00.oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl