PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wielki test wiedzy o metropolii. Masz ochotę się sprawdzić?

Wielki test wiedzy o metropolii. Masz ochotę się sprawdzić?
1 grudnia, w auli Politechniki Gdańskiej odbędzie się “wielki test wiedzy o metropolii”. Udział w konkursie jest bezpłatny, kto jednak ma ochotę się sprawdzić, ten powinien się pospieszyć. Limit uczestników to 300 osób. Jest o co powalczyć - nagroda główna wynosi 7 tys. złotych.
Widok z gdańskiego wysokościowca Olivia Star w stronę Sopotu i Gdyni. Trójmiasto jest rdzeniem, ale cała metropolia stanowi wspólnotę działań i interesów około 50 podmiotów samorządowych - od Pelplina i Kartuz, po Puck
Widok z gdańskiego wysokościowca Olivia Star w stronę Sopotu i Gdyni. Trójmiasto jest rdzeniem, ale cała metropolia stanowi wspólnotę działań i interesów około 50 podmiotów samorządowych - od Pelplina i Lęborka, po Hel
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Takiego testu jeszcze nie było. Wiadomo, że potrwa godzinę i będzie się składał z 60 pytań zamkniętych. Zakres pytań będzie bardzo szeroki. Uczestnicy zabawy będą musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin dotyczących naszej metropolii: demografii i geografii, gospodarki, kultury, sportu i rekreacji, turystyki. Na pewno nie będzie łatwo, ale jest o co powalczyć. Za pierwsze miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 7 tys. zł, za drugie miejsce 3 tys. zł, za trzecie - 1 tys. zł. Wszystkie kwoty są kwotami brutto.


Ile wynosi długość szlaku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej? Takie lub podobne pytanie może pojawić się na teście
Ile wynosi długość szlaku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej? Takie lub podobne pytanie może pojawić się na teście
Jerzy Pinkas/gdansk.pl


Teoretycznie w konkursie może wziąć udział każdy, choć są pewne ograniczenia. Pierwszym z nich jest limit miejsc. Oznacza to, że zgłaszamy się w myśl zasady - kto pierwszy, ten lepszy.


TUTAJ ZNAJDZIESZ ELEKTRONICZNY FORMULARZ


Choć test dedykowany jest osobom w każdym wieku, osoby poniżej 16 roku życia mogą wysłać zgłoszenie i wziąć udział w konkursie jedynie za zgodą rodzica/opiekuna prawnego. Aby wziąć udział w teście, należy wypełnić elektroniczny formularz. Link do formularza znajdziemy tutaj.


Jak długie jest sopockie molo? Wiesz? Zgłoś się to testu
Jak długie jest sopockie molo? Wiesz? Zgłoś się do działu w teście
Piotr Połoczański/KFP


Test odbędzie się 1 grudnia w auli Politechniki Gdańskiej. Rozpocznie się o godz. 11, na miejscu trzeba pojawić się przynajmniej 30 minut wcześniej. Wyniki konkursu zostaną podane tego samego dnia około godz. 17.00.

Organizatorem Wielkiego Testu o Metrpolii jest „Gazeta Wyborcza”. Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, Politechnika Gdańska, Gdańskie Autobusy i Tramwaje oraz Grupa GPEC. Partnerem merytorycznym konkursu jest Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze