PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Więcej swobody w bibliotece - w Głównej i Manhattan znów sami sięgamy po książki na regałach

Więcej swobody w bibliotece - w Głównej i Manhattan znów sami sięgamy po książki na regałach
Od środy, 1 lipca, czytelnicy mogą znów wejść między regały i własnoręcznie wybierać książki. Na początek dostęp do regałów jest możliwy w dwóch filiach: w Bibliotece Głównej przy Targu Rakowym 5/6 oraz Bibliotece Manhattan przy al. Grunwaldzkiej 82. Rygory sanitarne - maseczki i dezynfekcja - wciąż jednak obowiązują. 
W Bibliotece Manhattan obowiązuje nadal rygor sanitarny, ale od dzisiaj sami możemy sięgać po książki stojące na regałach
W Bibliotece Manhattan obowiązuje nadal rygor sanitarny, ale od dzisiaj sami możemy tutaj sięgać po książki stojące na regałach 
fot. Anna Rezulak/KFP

 

Odmrażanie bibliotek - tłumy na otwarciu i 1000 nowych książek w Manhattanie

 

W Bibliotece Głównej (i Bibliotece dla Dzieci) oraz Bibliotece Manhattan książki będzie można zamawiać teraz zarówno zdalnie, czyli elektronicznie przez katalog on-line, telefonicznie lub mailowo, jak i samemu wybrać interesującą nas pozycję z półki. W pierwszym przypadku książkę poda nam bibliotekarz przy ladzie. W drugim - przed wejściem między regały, musimy zdezynfekować ręce lub rękawiczki. Środki do dezynfekcji są dostępne we wszystkich bibliotekach. 

Musimy jednak pamiętać, że we wszystkich bibliotecznych oddziałach nadal obowiązują obecne zasady dotyczące utrzymania rygoru sanitarnego, czyli nakaz zakrywania ust i nosa (np. za pomocą maseczek) w trakcie korzystania z usług biblioteki.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

- Jeśli chodzi o pozostałe filie WiMBP, to przywrócenie dostępu do półek planowane jest najpóźniej we wrześniu - informuje Marcin Haftkowski`z WiMBP. - Takie stopniowe działanie w trwającej nadal epidemii podyktowane jest troską o bezpieczeństwo i zdrowie naszych czytelników. Dziękujemy za wyrozumiałość i do zobaczenia w bibliotece.

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl