PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Wideomapping na Ratuszu Staromiejskim. Zobacz pokaz, zrób badania
Wideomapping na Ratuszu Staromiejskim. Zobacz pokaz, zrób badania
Już 24 sierpnia światło zmierzy się z dźwiękiem podczas wyjątkowego pokazu wideomappingu na Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. To element kampanii promującej badania cytologiczne. Do obejrzenia wideomappingu i do zrobienia badań zachęca COPERNICUS PL.
Ratusz Staromiejski przy ul.Korzennej
Ratusz Staromiejski przy ul.Korzennej
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.plSpektakularne przedstawienia multimedialne, składające się ze specjalnie zaprojektowanych wizualizacji i trójwymiarowych animacji jest częścią akcji „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię” realizowanej przez COPERNICUS PL.

Akcja jest częścią projektu pn. „Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego”. Jest on współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.Zobacz spot reklamujący pokaz:Warto przyjść i zobaczyć, jak złudzenia spotykają się z rzeczywistością i ożywają na murach Ratusza. Pokaz rozpocznie się o godzinie 22:00. Wstęp jest wolny. Celem projektu jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie wysokiej skuteczności i potrzeby wykonywania badań cytologicznych. Rak szyjki macicy jest obecnie szóstym pod względem częstości zachorowań nowotworem u kobiet w Polsce.

Żeby skorzystać z darmowych badań, wystarczy zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub zadzwonić pod numer 58 727 01 30.

 Rzeczywistość zaskakuje - nie daj się zaskoczyć - apelują lekarze
"Rzeczywistość zaskakuje - nie daj się zaskoczyć" - apelują lekarze
mat. Copernicus PL


Choroba zwykle wykrywana jest zbyt późno, co powoduje, że umieralność z powodu tego nowotworu jest w naszym kraju o 50% wyższa niż przeciętna dla krajów Unii Europejskiej. Dlatego niezbędna jest edukacja w zakresie potrzeby badań profilaktycznych, szczególnie wśród kobiet w wieku 25-59 lat, które są aktywne zawodowo oraz kobiet, które nigdy nie wykonały badań cytologicznych.

Wideomapping na Ratuszu Staromiejskim to promocja badań cytologicznych
Wideomapping na Ratuszu Staromiejskim to promocja badań cytologicznych
źródło: Copernicus PL
oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl