PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wideoczat z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz i jej zastępcą Piotrem Borawskim

Wideoczat z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz i jej zastępcą Piotrem Borawskim
We wtorek, 4 maja, kolejny wideoczat z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz, której tym razem będzie towarzyszył Piotr Borawski, zastępca ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. Początek spotkania o godz. 18.00. Wcześniej na profilu FB pani prezydent można zadawać pytania.
wideoczat

 

Już we wtorek, 4 maja zapraszam na czat. Tym razem towarzyszyć będzie mi Piotr Borawski - Wiceprezydent Gdańska. Zachęcam do rozmowy o Miasto Gdańsk i zadawania pytań.

- napisała na swoim profilu na FB prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

 

Pojawiły się już pierwsze pytania i pierwsze sugestie dotyczące poruszanych tematów. 

Oto kilka z nich:

Barbara Pabista

Mieszkańcy Olszynki czekają na remont ulic. Mieszkamy 15 minut spacerkiem od centrum Gdańska i ponad 40 lat czekamy na remont naszych pięknych ulic.

Konrad Szafranski

Szanowni Państwo, kto wchodzi w skład "komitetu wykonawczego pod przewodnictwem Pana Piotra Borawskiego analizującego wszystkie decyzję dotyczące pozwoleń na wycinkę drzew w mieście", jakie są efekty pracy tego "komitetu" i czy powołanie takiego komitetu oznacza że wcześniej wydawane decyzję nie były analizowane? Fakt powołania komitetu mającego je teraz analizować na to wskazuje... 

Konrad Kłopotowski

Dlaczego miasto Gdańsk jako organ wydający licencje taxi nie chce (śladem miasta Warszawa) stworzyć zespołu aby kontrolować kierowców którzy ewidentnie łamią przepisy i jeżdżą udając legalne taksówki? To chyba w interesie miasta powinno być aby usługi były świadczone przez legalnych przewoźników i na najwyższym poziomie.

Agnieszka Bartków

Pani Prezydent
1. #KonsultacjeSpołeczne #RadyDzielnic Czy może się Pani odnieść na żywo, podczas czatu do przeprowadzonych Konsultacji Społecznych, w sprawie projektu nowych Statutów Jednostek Pomocniczych Miasta Gdańska?
2.#PartycypacjaSpołeczna Czy ma Pani poczucie, że Partycypacja Społeczna w naszym Mieście jest w dobrej kondycji? Czy Referat Partycypacji Społecznej sprawdza się i nie wymaga ewaluacji, o którą była Pani poproszona kilka miesięcy temu, podczas jednego z czatów?
3. #Pandemia #Wykluczenie
a) Czy nowy zapis w regulaminie Budżetu Obywatelskiego o konieczności zebrania pod wnioskiem 30 podpisów (zamiast jednego, jak było) w czasie trwania pandemii jest bezpieczny dla Mieszkańców Miasta?
b) Czy przez ten zapis nie wyklucza się z Budżetu Obywatelskiego wnioskodawców - osób nieśmiałych, którzy pomimo świetnych pomysłów, poprostu mogą sobie nie poradzić z zebraniem takiej ilości podpisów nawet jak dostaną więcej czasu na uzupełnienie?
c) Czy to obostrzenia ma na celu ograniczenie wniosków do Budżetu Obywatelskiego aby Urzędnicy nie byli "zarzuceni" pomysłami, które muszą zweryfikować?

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl