Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wicemistrz świata z 2006 roku nadal z Lotosem Trefl

Wojciech Grzyb nadal będzie zawodnikiem Lotosu Trefl. Gdański klub przedłużył z 36-letnim siatkarzem, byłym reprezentantem Polski, kontrakt na następny sezon.

Wicemistrz świata z 2006 roku nadal z Lotosem Trefl
A
A
data publikacji: 04 maja 2017 r.

Wojciech Grzyb ma 36 lat i mierzy 206 cm. Swoją karierę rozpoczynał w rodzinnym Olsztynie, skąd w 2009 roku przeniósł się do Asseco Resovii Rzeszów. Do Gdańska trafił przed sezonem 2014/2015, kiedy trenerem Lotosu Trefla został Andrea Anastasi. Nad morzem sięgnął po wicemistrzostwo kraju, Puchar i Superpuchar Polski, występował też w Lidze Mistrzów. Tym samym powiększył swą bogatą kolekcję trofeów, w której znajdują się m.in. wicemistrzostwo świata (2006) oraz jedenaście medali mistrzostw Polski.

- To bardzo ważny gracz, zarówno na boisku, jak i w szatni. Mimo 36 lat Wojtek wciąż potrafi grać na najwyższym poziomie i być filarem zespołu w bloku, ataku i zagrywce. W letniej przerwie nasz skład zostanie nieco przebudowany, ale cieszę się, że właśnie Grzyb zostanie w drużynie, gdyż jego doświadczenie może być kluczowe w procesie scalania zespołu i aklimatyzacji nowych siatkarzy - zaznacza Anastasi, szkoleniowiec Lotosu Trefl.

W gdańskim zespole rozegrał dotąd 84 ligowe mecze, zdobywając 511 punktów. Jego kontrakt został przedłużony o rok, z opcją przedłużenia o kolejny.

- Gdańsk to piękne miasto, w którym siatkówka znakomicie się rozwija. Ostatni sezon wprawdzie nie był idealny, ale projekt drużyny na nowy sezon jest bardzo ciekawy i jestem przekonany, że w kolejnych rozgrywkach dostarczymy kibicom wielu emocji. Zżyłem się z fanami, z klubem, bardzo dobrze nam się tu mieszka i kto wie, być może Gdańsk będzie naszym miejscem również po zakończeniu mojej kariery - mówi Grzyb.

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl