Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wicemistrz Polski pierwszym rywalem Trefla w nowym roku

Siatkarze Trefla Gdańsk rok 2017 zakończyli meczem w Ergo Arenie z mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W piątek, 5 stycznia, rok 2018 rozpoczną z wicemistrzem kraju PGE Skrą Bełchatów. W gdańsko-sopockiej hali emocji na pewno nie zabraknie. Początek spotkania o godz. 18.00. Dla naszych Czytelników mamy bezpłatne bilety na to spotkanie.

Wicemistrz Polski pierwszym rywalem Trefla w nowym roku
A
A
data publikacji: 04 stycznia 2018 r.

W ostatnim meczu 2017 roku gdańszczanie przegrali we własnej hali z mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3
W ostatnim meczu 2017 roku gdańszczanie przegrali we własnej hali z mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Spotkanie z ZAKSĄ - ostatnie w 2017 roku - gdańszczanie rozegrali 23 grudnia, potem mieli kilka dni wolnego ze względu na święta Bożego Narodzenia. Do treningów wrócili 27 grudnia.

- Początek roku to zarówno przygotowania do bardzo ważnego starcia z bełchatowianami, jak i ćwierćfinału Pucharu Polski. 10 stycznia czwarty raz z rzędu, gdy jestem trenerem Trefla, mamy szansę awansować do turnieju finałowego krajowego Pucharu, co jest pewnym historycznym osiągnięciem - mówi Andrea Anastasi, szkoleniowiec "gdańskich lwów". - Jestem zadowolony z tego, jak pracuje drużyna, choć nie jesteśmy jeszcze w perfekcyjnej formie, niektórzy zawodnicy muszą poświęcić wiele czasu, by do niej dojść. Na przykład Mateusz Mika, który na przełomie listopada i grudnia zmagał się z kontuzją, czy Wojtek Ferens, który z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. 

Trefl po pierwszej fazie rundy zasadniczej zajmuje czwarte miejsce w tabeli PlusLigi, do trzeciego ONICO Warszawa traci dwa punkty. W tym sezonie z najbliższym rywalem gdańszczanie grali już na wyjeździe w listopadzie.

- Siatkarze Skry wtedy niesamowicie zagrywali, a my mieliśmy wiele problemów w przyjęciu. Jeśli porównamy bełchatowian i nas, to nasi piątkowi rywale są o wiele mocniejsi w zagrywce z wyskoku, ale w innych elementach gry prezentujemy podobny poziom. Musimy więc poprawić naszą grę w przyjęciu, by radzić sobie z ich zagrywkami - ocenia trener Anastasi.

W piątek, 5 stycznia, na parkiecie w Ergo Arenie spotka się czterech mistrzów świata. Mariusz Wlazły i Karol Kłos po stronie PGE Skry oraz Mateusz Mika i Piotr Nowakowski po stronie Trefla. Wlazły - najlepszy zawodnik "polskich" mistrzostw świata w 2014 roku - rozgrywa kolejny bardzo dobry sezon i mimo krótkiej przerwy w tym sezonie, która spowodowana była niegroźną kontuzją, znajduje się na trzecim miejscu rankingu najlepiej zagrywających PlusLigi. 

W ubiegłym sezonie w szeregach PGE Skry występował Artur Szalpuk, obecnie przyjmujący „gdańskich lwów”. Jak ocenia szanse swego nowego zespołu w konfrontacji ze starym?

- W listopadowym spotkaniu w Bełchatowie i wynik i gra były po naszej stronie słabe, więc teraz musimy zagrać o wiele lepiej, przede wszystkim uważając na zagrywkę bełchatowian, ponieważ w tym elemencie są oni bardzo niebezpieczni - przyznaje Szalpuk.


Mecz z ZAKSĄ oglądało kilka tysięcy kibiców. Czy podobnie będzie z PGE Skrą?
Mecz z ZAKSĄ oglądało kilka tysięcy kibiców. Czy podobnie będzie z PGE Skrą?
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Ogromnym wsparciem dla siatkarzy Trefla będzie doping trójmiejskiej publiczności. Bilety na mecz można nabywać za pośrednictwem serwisu trefl.ticketsoft.pl, w kasach ERGO ARENY (w czwartek kasa klubowa nr 4 otwarta będzie od godz. 16 do 19, a w piątek – dniu meczu – od godz. 14 do 18) oraz licznych punktach partnerskich, których wykaz można znaleźć na stronie www.treflgdansk.pl. Najtańsze wejściówki na ten ligowy klasyk dostępne są już za 5 złotych (studenckie), ulgowe można kupić za 15 zł, zaś ceny biletów normalnych rozpoczynają się od 20 złotych.

Pierwsza kondygnacja trybun jest już całkowicie wyprzedana, a każdego dnia otwierane są kolejne sektory na wyższej partii trybun.


Dla naszych Czytelników mamy bezpłatne podwójne wejściówki na mecz Trefla z PGE Skrą w piątek, 5 stycznia. Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na jedno pytanie.

PYTANIE:

Ilu aktualnych mistrzów świata wystąpi w piątkowym (5 stycznia 2018 roku) meczu Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów? 


Odpowiedzi należy przesyłać do piątku, 5 stycznia 2018 roku, do godz. 10.00 na adres mail: konkurs@gdansk.pl.
 Zwycięzców o odebraniu biletów poinformujemy drogą elektroniczną. W temacie maila prosimy wpisać: TREFL GDAŃSK. 

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu "Bilety na mecz siatkówki Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów w dniu 5 stycznia 2018 roku" jest Gdańskie Centrum Multimedialne Spółka z o.o. ul. Andruszkiewicza 5, 80-601 Gdańsk (wydawca portalu www.gdansk.pl) oraz klub sportowy Trefl Gdańsk.
 2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia na stronie www.gdansk.pl i trwa do czasu rozstrzygnięcia.
 3. Data trwania konkursu jest ustalana niezależnie dla każdego konkursu i jest podana przy opisie konkursu. Przy czym dzień zakończenia konkursu jest dniem podania zwycięzcy konkursu.
 4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.
 5. Udział w konkursie polega na przesłaniu poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe na adres konkurs@gdansk.pl z wpisanym tematem maila: Trefl Gdańsk.
 6. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, której e-mail trafi na adres elektroniczny organizatora w jak najszybszym czasie.
 7. Nagrodą w konkursie jest jeden podwójny bilet na mecz siatkówki Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów w dniu 5 stycznia 2018 roku.
 8. Ogłoszenie wyników następuje po rozstrzygnięciu konkursu.
 9. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na wskazany adres e-mail lub numer telefonu.
 10. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać na adres organizatora konkurs@gdansk.pl potwierdzenie otrzymania informacji o przyznanej nagrodzie.
 11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą lub stwierdzenia nieprawidłowości podczas weryfikacji ogłoszona zostanie osoba, która zajęła kolejne miejsce w konkursie.
 12. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora