Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wiatr, deszcz, chłodniej. Złota polska jesień już za nami  

Silny porywisty wiatr, w porywach do 95 km/h, opady deszczu i deszczu ze śniegiem, obniżenie temperatury w dzień i w nocy, ale na razie bez przymrozków. Prognoza pogody na najbliższe trzy dni na Pomorzu zapowiada koniec pogodnej i ciepłej jesieni.  

Wiatr, deszcz, chłodniej. Złota polska jesień już za nami  
A
A
data publikacji: 23 października 2018 r.

wiatrwieje
Molo na gdańskim Brzeźnie, październik 2017 roku - też mocno wiało 
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Nad Bałtykiem przemieszcza się obecnie układ niżowy, który przyniesie pogorszenie pogody w ciągu najbliższych dni. Od wtorku, 23 października 2018 roku do czwartku, 25 października na Pomorzu wiać będzie silny i porywisty wiatr, któremu towarzyszyć będą opady deszczu.

- Najsilniejszego wiatru spodziewamy się we wtorek i środę, od czwartku będzie powoli słabnąć - mówi Anna Zielińska, dyżurny synoptyk biura prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni. - We wtorek najsilniejsze porywy wiatru występować będą w zachodniej części Wybrzeża, tu prognozowany jest wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 95 km/h.

W środę wiatr ma  być słabszy ale nie nad Zatoką Gdańską - nad morzem w Trójmieście, na Żuławach, Mierzei Wiślanej nadal ma wiać w porywach do 95 km/h.  

IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia przed silnym wiatrem dla powiatu lęborskiego i słupskiego na Pomorzu, wiać ma do środy do wieczora

Ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem oznaczają, że należy śledzić informacje o pogodzie i w najbliższych dniach nie podejmować zbędnych prac na zewnątrz. Również kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na Wybrzeżu - tu warunki drogowe będą najgorsze.

Silnemu wiatrowi towarzyszyć będą opady deszczu na Pomorzu miejscami do 25 mm, co dodatkowo wpłynie na obniżenie bezpieczeństwa na drogach.

-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl