Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wiatr, deszcz, chłodniej. Złota polska jesień już za nami  

Silny porywisty wiatr, w porywach do 95 km/h, opady deszczu i deszczu ze śniegiem, obniżenie temperatury w dzień i w nocy, ale na razie bez przymrozków. Prognoza pogody na najbliższe trzy dni na Pomorzu zapowiada koniec pogodnej i ciepłej jesieni.  

Wiatr, deszcz, chłodniej. Złota polska jesień już za nami  
A
A
data publikacji: 23 października 2018 r.

wiatrwieje
Molo na gdańskim Brzeźnie, październik 2017 roku - też mocno wiało 
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Nad Bałtykiem przemieszcza się obecnie układ niżowy, który przyniesie pogorszenie pogody w ciągu najbliższych dni. Od wtorku, 23 października 2018 roku do czwartku, 25 października na Pomorzu wiać będzie silny i porywisty wiatr, któremu towarzyszyć będą opady deszczu.

- Najsilniejszego wiatru spodziewamy się we wtorek i środę, od czwartku będzie powoli słabnąć - mówi Anna Zielińska, dyżurny synoptyk biura prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni. - We wtorek najsilniejsze porywy wiatru występować będą w zachodniej części Wybrzeża, tu prognozowany jest wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 95 km/h.

W środę wiatr ma  być słabszy ale nie nad Zatoką Gdańską - nad morzem w Trójmieście, na Żuławach, Mierzei Wiślanej nadal ma wiać w porywach do 95 km/h.  

IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia przed silnym wiatrem dla powiatu lęborskiego i słupskiego na Pomorzu, wiać ma do środy do wieczora

Ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem oznaczają, że należy śledzić informacje o pogodzie i w najbliższych dniach nie podejmować zbędnych prac na zewnątrz. Również kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na Wybrzeżu - tu warunki drogowe będą najgorsze.

Silnemu wiatrowi towarzyszyć będą opady deszczu na Pomorzu miejscami do 25 mm, co dodatkowo wpłynie na obniżenie bezpieczeństwa na drogach.

oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl