Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wiadukt we Wrzeszczu zaświecił na różowo. I tak do niedzieli [ZDJĘCIA]

Iluminacja uruchomiona została w poniedziałek, 22 stycznia, po zmroku. Wszystko w związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy i odbywającej się w jego ramach akcji Pink Lips Project. Wiadukt przy ul. Kościuszki - na wysokości Galerii Bałtyckiej - będzie podświetlany na różowo do końca tygodnia.

Wiadukt we Wrzeszczu zaświecił na różowo. I tak do niedzieli [ZDJĘCIA]
A
A
data publikacji: 22 stycznia 2018 r.

fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w 2018 roku obchodzony jest w dniach 22-28 stycznia. W jego ramach od czterech lat odbywa się akcja Pink Lips Project, której symbolem jest kolor różowy. Jej organizatorzy zachęcają kobiety do pomalowania ust na różowo na znak solidarności. Przekonują, że to nie tylko symbol, ale i wyraz szacunku i podziwu wobec kobiet, które podjęły walkę nowotworową. To również oznaka świadomości w zakresie profilaktyki.

Do akcji włączył się także Gdańsk. W poniedziałek, 22 stycznia, w godzinach wieczornych różowa iluminacja zaświeciła na wiadukcie przy ul. Kościuszki. Będzie zapalana codziennie pozmroku aż do niedzieli, 28 stycznia. Tego dnia zostanie wyłączona około północy.


fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W Pink Lips Projekt zaangażowani są też studenci medycyny, którzy będą prowadzić akcję edukacyjną skierowaną do mieszkańców Gdańska w Galerii Manhattan, pubach i na uczelniach, a także podczas lokalnych wydarzeń tj. ParkRun, Kino Kobiet. Akcję może poprzeć każdy. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie, oznaczyć je tagiem #pinkchallenge i nominować znajomych do szerzenia tej inicjatywy.

Szczegóły na profilu FB organizatorów oraz na stronach www.zwrotnikraka.pl i www.kwiatkobiecosci.pl. Organizatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland oddz. Gdańsk. -
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl