PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

“Weź to DoSłownie”. Warsztaty twórczego pisania dla dorosłych z Barbarą Piórkowską w IKM

“Weź to DoSłownie”. Warsztaty twórczego pisania dla dorosłych z Barbarą Piórkowską w IKM
“Weź to DoSłownie” to pierwsza edycja zajęć kreatywnego pisania w Instytucie Kultury Miejskiej. Mentorem na bezpłatnych warsztatach 5 kwietnia będzie gdańska pisarka Barbara Piórkowska. Zainteresowani powinni nadesłać notkę i fragment swojego tekstu do 15 marca.
Kto chce podszkolić swój pisarski warsztat ma szansę to zrobić pod okiem pisarki Barbary Piórkowskiej (autorka m.in. 'Szklanki na pająki' i 'Utkaneki') 5 kwietnia w IKM
Kto chce podszkolić swój pisarski warsztat ma szansę to zrobić pod okiem pisarki Barbary Piórkowskiej (autorka m.in. 'Szklanki na pająki' i 'Utkaneki') 5 kwietnia w IKM
Fot. Łukasz Włodarz

 

- W piątek, 5 kwietnia, na całodziennych warsztatach, uczestnicy i uczestniczki zbiorą pomysły na dobrą opowieść, aby literacko poeksperymentować - mówi Barbara Piórkowska. - Zobaczyć, w czym tkwi siła tworzenia zdań o tym, co się widziało, słyszało, wąchało, czyli przeżyło - i sprawdzić, co z doświadczeń może być tematem indywidualnych historii.

Prowadząca Barbara Piórkowska to pisarka, poetka, krytyczka literacka i performerka. Autorka powieści „Szklanka na pająki” (2010/2018) i prozy „Utkanki” (2014), czterech tomów poetyckich, w tym ostatniego pt. „Syberia” (2016), audiobooka poetyckiego, tekstów do piosenek (płyta „Piórko” Natalii Grzebały). Współtwórczyni spektakli poetyckich i teatralnych.

CZYTAJ: Różne oblicza Syberii - rozmowa z poetką Barbarą Piórkowską

Piórkowska jest też nauczycielką w pracowni kreacji literackich i blogów w Pałacu Młodzieży w Gdańsku, trenerką warsztatów twórczego pisania m.in. na ogólnopolskim festiwalu rozwojowym dla kobiet Progressteron. Jej dzieła przetłumaczone były na język angielski, rosyjski i litewski. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010 jest laureatką Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010.

- Życie warto opisywać – nieważne: na blogu, w zeszycie lub na luźnych kartkach - przekonuje Barbara Piórkowska.

Warunkiem uczestnictwa jest przysłanie krótkiej notki o sobie oraz fragmentu tekstu (poezja, proza, maksymalnie 2 strony A4 – w formacie docx lub odt) na adres barbara.piorkowska@wp.pl – do 15 marca 2019 roku, do północy. Informacja o zakwalifikowaniu autora/autorki do bezpłatnych zajęć zostanie wysłana do 21 marca 2019 r.

Autorka podrzuci kilka technicznych patentów na dobry tekst, które autorki i autorzy będą mogli potem wykorzystać we własnych utworach. Wszystko to w kameralnej grupie, maksymalnie 15 osobowej, z którą można się podzielić refleksjami i zainspirować do dalszej pracy.

Warsztaty są bezpłatne, przeznaczone dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Zajęcia odbędą się w piątek, 5 kwietnia 2019 r., w godz. 11-17.30 (z przerwami na kawę i przekąskę).

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40 Gdańsk.

Ilość miejsc: maksymalnie 15.

Projekt jest realizowany i dofinansowany w ramach programu „Otwarty IKM”. Warto przypomnieć, że program pomaga organizawać autorskie wydarzenia i jest dla każdego: aktywistów, animatorów kultury, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych czy instytucji z Gdańska i regionu. Wystarczy wymyśleć wydarzenie, które jest możliwe do zrealizowania w sieni Instytutu Kultury Miejskiej, złożeć wniosek do Otwartego IKM i działać. Szczegóły tutaj.oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl