Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wesprzyj gdański Clipster. Walczy o międzynarodową startupową nagrodę w głosowaniu internautów

Pierwszy w Polsce dom dla startupowców, czyli gdański Clipster zwyciężył w krajowym finale międzynarodowego konkursu Central European Startup Awards. Teraz “‘gdański produkt” walczy o zwycięstwo w europejskim finale CESA. Laureata wybiera międzynarodowe jury, ale także internauci.

Wesprzyj gdański Clipster. Walczy o międzynarodową startupową nagrodę w głosowaniu internautów
A
A
data publikacji: 09 października 2017 r.

Drużyna Clipstera prosi także o Twój głos
Drużyna Clipstera prosi także o Twój głos
M.Młynarczyk

Clipster stworzyli wspólnie Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER oraz Alfabeat. Innowacyjny projekt doceniło jury i polskie środowisko startupowe, przyznając mu nagrodę podczas polskiego finału Central European Startup Awards (CESA). Clipster, jako krajowy laureat, będzie teraz walczył o kolejne laury podczas europejskiego finału konkursu w Bułgarii. Zwycięzców wybierze międzynarodowe jury oraz internauci.

Dwa lata temu w postaci Clipstera sprowadzono do Polski popularny za granicą trend, jakim jest coliving, czyli współmieszkanie w celu wymiany pomysłów i wspólnej pracy przedsiębiorczej. Od tego czasu w mikropartamentach domu dla startupowców we Wrzeszczu mieszkali już architekci, programiści, specjaliści od marketingu, studenci i doktoranci. Pracowali (i wciąż pracują, bo w Clipsterze rekrutacja jest cykliczna) nad swoimi projektami pod okiem mentorów, wspierających ich w takich obszarach, jak: user experience, sprzedaż i marketing, pozyskiwanie finansowania czy IT.

Clipster został doceniony w polskim finale konkursu CESA w kategorii: „Best Accelerator and Incubator Programme” i także w tej kategorii można teraz oddać na niego głos w europejskim finale CESA.

- Ta nagroda jest dla nas wyjątkowa, gdyż o zwycięstwie zadecydowało nie tylko jury, ale także głosy środowiska startupowego, za które jesteśmy bardzo wdzięczni. Co więcej, nagroda w krajowym finale to dopiero początek walki Clipstera o międzynarodowe laury - podkreśla Bartosz Lipnicki, partner zarządzający Alfabeat.

Gdański coliving, jako laureat krajowego finału CESA, będzie teraz reprezentował polskie innowacje podczas europejskiego finału konkursu, który odbędzie się 23 listopada w Sofii. Wezmą w nim udział przedstawiciele środowisk startupowych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Zwycięzców w licznych kategoriach wybierze jury, ale zostanie także przyznana nagroda publiczności. Jej laureatem będzie projekt, który otrzyma najwięcej głosów internautów.

- Clipster rywalizuje z projektami z dziesięciu państw. To świetna okazja na pokazanie gdańskiego domu dla startupowców za granicami kraju. Zachęcamy do głosowania na nasz projekt i wspólnej promocji gdańskich innowacji za granicą – mówi Agnieszka Cichocka, koordynatorka Clipstera z ramienia STARTERA.

To zdjęcie to już historia. Clipsterzy`2015 dawno już wyfrunęli z gniazda w Garnizonie we Wrzeszczu
To zdjęcie to już historia. Clipsterzy`2015 dawno już wyfrunęli z gniazda w Garnizonie we Wrzeszczu
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Uwaga! Następne osoby będą mogły zamieszkać w Clipsterze w styczniu, rekrutacja już trwa. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej Clipstera.

Gdański Clipster wyróżniony! Głosuj w internecie na polski projekt

-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl