PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Weekendowa konserwacja sieci trakcyjnej w Oliwie. Będą zmiany w komunikacji tramwajowej

Weekendowa konserwacja sieci trakcyjnej w Oliwie. Będą zmiany w komunikacji tramwajowej
28 i 29 listopada (sobota i niedziela) w związku z zaplanowanymi pracami sieciowymi, wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku Strzyża PKM – Oliwa – Strzyża PKM. Konserwacja sieci trakcyjnej wiązać się będzie ze zmianami w funkcjonowaniu linii tramwajowych: 2, 5, 6, 8 i 12.
Pasażerowie komunikacji miejskiej powinni zapoznać się ze zmianami w funkcjonowaniu linii tramwajowych: 2, 5, 6, 8 i 12, które zaplanowane są na weekend 28 i 29 listopada
Pasażerowie komunikacji miejskiej powinni zapoznać się ze zmianami w funkcjonowaniu linii tramwajowych: 2, 5, 6, 8 i 12, które zaplanowane są na weekend 28 i 29 listopada
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

W związku z weekendową konserwacją sieci trakcyjnej w Oliwie, uruchomione zostaną tymczasowe linie tramwajowe 95 i 96, a także tymczasowa linia autobusowa T6.

  • Linia 2

Obowiązywać będzie specjalny rozkład jazdy. Kursy, które standardowo wykonywane są na wydłużonej trasie – do przystanku „Strzyża PKM” przez Oliwę, zostaną skrócone do pętli Oliwa.

  • Linia 5

Tramwaje jeździć będą skróconą trasą Nowy Port – Strzyża PKM. Wprowadzony zostanie specjalny rozkład jazdy.

  • Linia 6

Linia będzie funkcjonować na trasie skróconej Łostowice Świętokrzyska – Strzyża PKM. Obowiązywać będzie specjalny rozkład jazdy.

  • Linia 8

Kursy standardowo wykonywane z Jelitkowa do przystanku „Strzyża PKM” zostaną wykonane trasą objazdową, przez Przymorze, Zaspę i Wrzeszcz, zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy.

  • Linia 12

Dla linii obowiązywać będzie skrócona trasa Lawendowe Wzgórze – Strzyża PKM. Tramwaje pojadą według specjalnego rozkładu jazdy.

  • Tymczasowa linia tramwajowa 95

Linia będzie funkcjonować na trasie Zaspa – Oliwa.

  • Tymczasowa linia tramwajowa 96

Linia będzie funkcjonować na trasie Jelitkowo – Oliwa

  • Tymczasowa linia autobusowa T6

Autobusy tej linii jeździć będą na trasie Strzyża PKM –  Oliwa i zatrzymywać na wysokości nieczynnych przystanków tramwajowych. Tymczasowe przystanki autobusowe zostaną uruchomione w pobliżu przystanków tramwajowych „Derdowskiego” i „Tetmajera”.

 

Bilet jednoprzejazdowy        

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu.           

Przykładowo, gdy pasażer podróżujący w kierunku Oliwy, który skasował bilet na jeden przejazd w tramwaju linii 6, może kontynuować podróż na tym samym bilecie autobusową linią zastępczą T6.oprac. NGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl