PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Weekend na Stadionie: Amberfest, foodtrucki i piknik rodzinny

Weekend na Stadionie: Amberfest, foodtrucki i piknik rodzinny
W sobotę i niedzielę, 8 i 9 września 2018, na Stadionie Energa Gdańsk jedzenia ani piwa nie zabraknie za sprawą aż dwóch wielkich wydarzeń gastronomicznych: Amber Fest 2018 i Jemy na Stadionie. Oprócz tego mecz Lechii z drużyną Karpaty Lwów i atrakcje dla całej rodziny. Wstęp wolny.
Amber Fest to niecodzienna okazja do odkrycia regionalnych, piwnych smaków w niepowtarzalnej atmosferze, i do zdobycia ciekawej wiedzy na temat złotego trunku
Amber Fest to niecodzienna okazja do odkrycia regionalnych, piwnych smaków w niepowtarzalnej atmosferze, i do zdobycia ciekawej wiedzy na temat złotego trunku
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

To wydarzenie, na które co roku czekają chyba wszyscy amatorzy złotego trunku - Amber Fest, największy w Północnej Polsce festiwal dla wszystkich smakoszy piwa i produktów regionalnych, odbędzie się w sobotę, 8 września przy Stadionie Energa Gdańsk (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1).

- To niecodzienna okazja do odkrycia regionalnych smaków w niepowtarzalnej atmosferze - zapraszają organizatorzy. - W programie wydarzenia piknik rodzinny pełen gier i zabaw dla najmłodszych, pokazy gotowania, warzenia piwa oraz oczywiście możliwość kosztowania lokalnych produktów, a także koncerty.

Do piwa koniecznie trzeba coś zjeść! Kilkadziesiąt foodtrucków przed stadionem zadba o to, by nikt nie był głodny
Do piwa koniecznie trzeba coś zjeść! Kilkadziesiąt foodtrucków przed stadionem zadba o to, by nikt nie był głodny
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 11 i potrwa aż do nocy. Strefa festiwalowa znajdzie się na Parkingu P3, od strony Amber Expo i ulicy Żaglowej. Tego dnia parking P4 i P5 będzie bezpłatny, podobnie jak wstęp na cały Amber Fest.

Dla chętnych jest też możliwość poczucia się jak VIP - wystarczy zaopatrzyć się w Pakiet Biesiadnika w cenie 99 zł. W jego skład wchodzą m.in. miejsca w komfortowym namiocie tuż przy scenie, piwny open bar i napoje bezalkoholowe oraz potrawy z grilla. Strefa będzie czynna przez cały czas trwania imprezy.

Zapiekanki, lokalne burgery, hot dogi, meksykańskie burrito, a może niemieckie wursty? W weekend 8-9 września na Stadionie Energa Gdańsk będzie w czym przebierać!
Zapiekanki, lokalne burgery, hot dogi, meksykańskie burrito, a może niemieckie wursty? W weekend 8-9 września na terenie Stadionu Energa Gdańsk będzie w czym przebierać!
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

PROGRAM AMBER FEST:


- godz. 11:00 - start imprezy - otwarcie bram;
- godz. 11:00-19:00 - piknik rodzinny - prowadzący Michał Turek (animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, strefa gier i zabaw z dmuchańcami, atrakcje Fun Areny);
- godz. 12:00 - prezentacja stoisk produktów regionalnych;
- godz. 13:00 - 15:00 - pokazy live cooking;
- godz. 14:00 - 15:00 - pokaz warzenia piwa;
- godz. 14:00 - 15:40 - konkursy i animacje dla dzieci;
- godz. 16:00 - otwarcie festiwalu i odszpuntowanie beczki - prowadzący Wojciech Tremiszewski;
- godz. 16:30 - DJ oraz konkursy;
- godz. 17:45 - koncert Zespołu Veira;
- godz. 19:00 - koncert Zespołu Mitra;
- godz. 20:30 - koncert zespołu Boogie Boys;
- godz. 22:00 - start imprezy z DJ;
- godz. 00:00 - zakończenie imprezy.

Nie może zabraknąć oczywiście frytek belgijskich. Smaczną przekąskę będzie oferowało kilku wystawców
Nie może zabraknąć oczywiście frytek belgijskich. Smaczną przekąskę będzie oferowało kilku wystawców
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

To nie koniec atrakcji. Podczas tegorocznego święta piwa Stadion Energa Gdańsk będzie tętnił życiem i przyciągał zapachami kulinarnych perełek z całego świata. Wszystko to za sprawą food trucków, które będą karmić mieszkańców Trójmiasta w ramach wydarzenia „Futraki - Jemy na Stadionie”.

- Nie zabraknie ulubionych przez Polaków oryginalnych burgerów, świeżych frytek i wspaniałych potraw kuchni japońskiej, meksykańskiej, gruzińskiej, tajskiej, indyjskiej, polskiej i wielu innych. Będą pyszne frytki, sandwiche, burgery, pizza, dania z woka, paluchy churros, pastrami, chilli con carne, guacamole, wrapy, naleśniki na słodko, a także wyśmienite tajskie lody, owoce w czekoladzie, mini pączki, grillowane banany i wiele innych - tradycyjnych, jak i egzotycznych potraw - wymieniają organizatorzy.

Foodtrucki staną przed stadionem w sobotę, 8 września, w godz. 12.00-24.00 - w ramach Amber Fest. Dzień później znów się pojawią, choć już bez piwa - głodnych karmić będą w godz. 11.00-20.00 w ramach wydarzenia „Jemy na Stadionie”. Wstęp wolny.


Niecodzienną atrakcję przygotowano też dla miłośników piłkarskich emocji. Mecz Karpaty Lwów kontra Lechia Gdańsk, czyli międzynarodowe starcie polsko - ukraińskie. Drużyna gości to silny futbolowy team, grający w najwyższej ukraińskiej klasie rozgrywkowej. Dla Lechii to świetna okazja, by przetestować formę przed arcyważnym meczem “na szczycie”, z Wisłą Kraków.

Początek spotkania Lechia Gdańsk - Karpaty Lwów zaplanowano na niedzielę, 9 września, o godz. 18.30.

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl