Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Warto zostać czytelnikiem biblioteki już od najmłodszych lat. Bezpłatnie

"Zaczytane maluchy" to projekt dedykowany najmłodszym czytelnikom. - Każdemu dziecku, które nie ukończyło szóstego roku życia, przy pierwszych odwiedzinach w bibliotece wręczymy tzw. pakiet startowy - mówi Przemysław Czaja z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Warto zostać czytelnikiem biblioteki już od najmłodszych lat. Bezpłatnie
A
A
data publikacji: 10 kwietnia 2018 r.

Na młodych czytelników czeka tzw. pakiet startowy
Na młodych czytelników czeka tzw. pakiet startowy
fot. fotolia.com

Udział w akcji „Zaczytane maluchy” jest bezpłatny. Organizatorem projektu jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. 

- Każdemu dziecku, które nie ukończyło szóstego roku życia, przy pierwszych odwiedzinach w dowolnej filii biblioteki publicznej w naszym mieście wręczymy tzw. pakiet startowy - mówi Przemysław Czaja, kierownik Działu Promocji Literatury oraz Działu Marketingu i Public Relations w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku. 

ZNAJDŹ FILIE WOJEWÓDZKIEJ I MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W GDAŃSKU

Na pakiet składa się:

  • pierwsza dedykowana karta do kultury
  • paszport biblioteczny
  • siateczka na książki wypożyczane z biblioteki

W paszporcie czeka na rozwiązanie mnóstwo zagadek i łamigłówek czytelniczych, a przy każdych kolejnych odwiedzinach najmłodsi czytelnicy będą zbierać w paszporcie pieczątki. Przy piątej wizycie w bibliotece dzieci otrzymają nagrodę: książkę napisaną i narysowaną przez bibliotekarzy. Przy dziesiątej: order czytelnika.

- Dla wszystkich dzieci, które zbiorą dziesięć pieczątek i odbiorą ordery przygotujemy galę zaczytanych maluchów - mówi Czaja. - Zorganizujemy ją w styczniu 2019 roku i będzie ona corocznym świętem dla najmłodszych czytelników naszej biblioteki.

Książeczki przygotowane dla małych czytelników
fot. WiMBP w Gdańsku


Aby założyć dziecku kartę do kultury potrzebna jest zgoda rodzica/opiekuna prawnego.

Od poniedziałku, 9 kwietnia, pakiety startowe, wraz z kartą do kultury można odbierać w każdej filii WiMBP w Gdańsku (oprócz Filii Naukowej i Biblioteki pod Żółwiem).-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl